Savivaldybės mero rinkimuose iš anksto balsavo per du tūkstančius šilutiškių

2015-07-05

Per keturias dienas, likusias iki liepos 5-osios, iš anksto (savivaldybėse), specialiuose paštuose bei savo namuose jau balsavo 2 120 rinkėjų.

Savivaldybės mero rinkimuose iš anksto balsavo per du tūkstančius šilutiškių

Šiandien Šilutės rajone pakartotinai balsuojama už savivaldybės merą, nulemiant, kuris iš dviejų kandidatų labiau vertas šių pareigų – dabartinis savivaldybės vadovas Vytautas Laurinaitis (partija „Tvarka ir teisingumas") ar jo varžovas Arvydas Jakas (Lietuvos laisvės sąjunga). Surinkę atitinkamai 28,71 proc. ir 16,57 proc. rinkėjų balsų, prieš dvi savaites jiedu įveikė kitus šešis kandidatus.

Šią savo pilietinę pareigą rinkėjai galėjo atlikti ir nelaukdami sekmadienio. Trečiadienį ir ketvirtadienį savivaldybėje (jos pastate) balsavo 801 šilutiškis.

Nuo trečiadienio iki penktadienio buvo balsuojama specialiuose paštuose, kurie sudaryti rinkimams – bausmės vykdymo vietose, areštinėse, ligoninėse, gydymo įstaigose (išskyrus poliklinikas), socialinės globos įstaigose. Per tris dienas balsavo 82 rinkėjai, iš kurių 16 – nuteistieji, šiuo metu atliekantys bausmę aštuoniose iš 16-os šalyje veikiančių įkalinimo įstaigų.

Penktadienį ir šeštadienį vyko balsavimas namuose. Pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, teisė balsuoti namuose yra suteikta tiktai neįgaliesiems, dėl ligos laikinai nedarbingiems ar 70 metų sukakusiems bei vyresniems rinkėjams. Per dvi dienas savo namuose už savivaldybės merą balsavo 1 237 šilutiškiai.

Tad per keturias dienas iš anksto – savivaldybėse, specialiuosiuose paštuose bei savo namuose – iš viso balsavo 2 120 (5,46 proc.) Šilutės rajono rinkėjų.

2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimuose bei birželio 21 d. pakartotiniuose rinkimuose šie rodikliai skiriasi nedaug. Vasario 25–28 d. iš anksto balsavo 2 228 (5,74 proc.) šilutiškiai, kovo 11–14 d. (pakartotinis balsavimas) – 2 000 (5,13 proc.), birželio 17–20 d. – 2 124 (5,5 proc.).

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Šilutės rajono rinkėjų sąrašuose iš viso yra 38 804 asmenys.

Pakartotiniuose rinkimuose savo rajono savivaldybės tarybą Šilutės gyventojai (dalyvavo 39,25 proc.) išsirinko birželio 21 d.

Pakartotinių rinkimų Šilutės rajone prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 21 d. panaikino rinkimų šioje savivaldybėje rezultatus.