Savivaldos rinkimų agitacijai skirtas diskusijų laidas transliuos dauguma iš regioninių televizijų

2015-01-09

Dėl televizijos diskusijų laidų, skirtų 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimų agitacijai, parengti ir transliuoti, gauti pasiūlymai 50-yje iš 60 šalies savivaldybių. Jau patvirtinti laimėtojai 33-yje savivaldybių, dėl likusių 17-os bus sprendžiama vėliau.

Savivaldos rinkimų agitacijai skirtas diskusijų laidas transliuos  dauguma iš regioninių televizijų

Savivaldos rinkimams skirtas laidas parengs ir transliuos viešoji įstaiga (VšĮ) „Alytaus regioninė televizija", uždaroji akcinė bendrovė (UAB) „Lietuvos ryto" televizija", UAB „TV 7", VšĮ „Marijampolės televizija" ir VšĮ „Telšių krašto televizija".

Tai paaiškėjo Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) išnagrinėjus pasiūlymus, kurie buvo pateikti kovo 1 d. vyksiančių savivaldybių tarybų rinkimų agitacijai, parengimo ir transliavimo paslaugoms pirkti.

Vokus su pasiūlymais sausio 5 d. atvėrę VRK Viešųjų pirkimų komisijos nariai pripažino, kad visi devyni konkurso dalyviai atitinka minimalius kvalifikacijos reikalavimus. Trūkumų ar pažeidimų pasiūlymuose nenustatyta, visi jie atitinka pirkimo dokumentuose nustatytus reikalavimus.

Apsvarsčiusi, ar pasiūlymų kainos priimtinos, komisija konstatavo, kad jos kiekvienai pirkimo objekto daliai neviršija pirkimo pradžioje suplanuotos vertės, todėl tokias kainas pripažino tinkamomis.

Dėl pasiūlymų 17-oje savivaldybių juos pateikusius tiekėjus Viešųjų pirkimų komisija paprašė patikslinti, pagrindžiant nedideles kainas.

33-ose iš 60 šalies savivaldybių rinkimų agitacijai skirtas laidas rengs ir transliuos Alytaus regioninė televizija, „Lietuvos ryto" televizija, TV 7, Marijampolės televizija ir Telšių krašto televizija. Bendroji šių visų pasiūlymų vertė, įskaitant PVM, – beveik 167 tūkst. litų. Šiose pirkimo objekto dalyse eilių komisija nenustatinėjo, nes buvo gauta tik po vieną pasiūlymą.

Užtat konkurso dalyviai varžėsi dėl teisės rengti ir transliuoti savivaldos rinkimų agitacijos laidas trijose savivaldybėse – Elektrėnų bei Trakų ir Ukmergės rajonų. Pirmosiose dviejose laimėtoja pripažinta „Lietuvos ryto" televizija, trečiojoje – TV 7. Bendroji šių pasiūlymų vertė – apie 18 tūkst. litų.

Nė vieno pasiūlymo nebuvo gauta dėl laidų, skirtų vakarų ir šiaurės Lietuvos regionų – Klaipėdos ir Palangos miestų, Jurbarko, Klaipėdos, Kretingos, Mažeikių, Šilalės, Šilutės ir Tauragės rajonų bei Neringos savivaldybėse gyvenantiems rinkėjams. Todėl VRK Viešųjų pirkimų komisija pripažino, kad šioje dešimtyje iš 60 pirkimo objekto dalių pirkimas neįvyko. Dėl jų artimiausiu metu bus vykdomos papildomos viešųjų pirkimų procedūros.

Paslaugos tiekėjai, kurie pateikė laimėjusius pasiūlymus, bus pakviesti sudaryti pirkimo sutarčių.

Diskusijų laidų, skirtų 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimams, viešojo pirkimo konkursas buvo paskelbtas 2014-ųjų lapkritį. Pirkimo objektas – diskusijų laidų, skirtų savivaldos rinkimų agitacijai, parengimo ir transliavimo (TV tinklais ir viešinimo internete) paslaugos. Pirkimo objektas buvo suskirstytas į atskiras 60 dalių, po vieną kiekvienai savivaldybei. Laidose kandidatai ar kandidatų sąrašų atstovų grupės diskutuos tarpusavyje ir (ar) su laidos vedėju, ekspertais, atsakinės į vedėjo klausimus. Laidos bus pradėtos transliuoti pagal tiekėjo su VRK atstovaujančia savivaldybės rinkimų komisija suderintą laiką ir baigiamos transliuoti likus ne mažiau nei 30 val. iki rinkimų pradžios, t. y. 2015 m. vasario 28 d. 1:00 val. Diskusijų laidos trukmė bus ne trumpesnė nei 60 min. grynojo eterio laiko. Laidos bus transliuojamos skaitmeninės antžeminės TV arba kabelinės TV tinklais. Jų įrašai po transliavimo skaitmeninės antžeminės TV arba kabelinės TV tinklais be papildomo mokesčio bus paskleisti internete.