Sausio 23 dienos VRK posėdis: dviejų partijų koalicijai leista naudoti europarlamentaro pavardę

2015-01-25

Tokį protokolinį sprendimą priėmė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), palikusi galioti Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybių rinkimų komisijų sprendimus dėl partijų koalicijos sudarymo. Neprieštarauta, kad tose savivaldybėse rinkimams įregistruota Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija vadintųsi „Valdemaro Tomaševskio blokas".

Sausio 23 dienos VRK posėdis: dviejų partijų koalicijai leista naudoti europarlamentaro pavardę

Pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, partijų koalicijos pavadinime turi būti žodis „koalicija", tačiau negali būti nuorodų į partijų, neįeinančių į koaliciją, pavadinimus ar keliamų ar išsikėlusių kandidatų pavardes. Europos Parlamento narys V. Tomaševskis yra iškeltas kandidatu į sostinės meru, Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose – nekandidatuoja. Ligi šiol pavardes nekeliamų kandidatų į savo pavadinimus buvo įsirašę visuomeniniai rinkimų komitetai. Sprendimai dėl komitetų buvo priimti pagal Konstitucinio Teismo sprendimą ir rinkimų įstatymo pakeitimus. VRK nutarė nekeisti minėtų dviejų rinkimų komisijų sprendimo. Tokiam nutarimui pritarė 8 VRK nariai, trys balsavo prieš, trys – susilaikė.

Sausio 23 dieną vykusiame posėdyje VRK patvirtino keleto savivaldybių tarybų narių įgaliojimus nutrūkus prieš terminą ir pripažino mandatus naujiems tarybos nariams. Dėl mirties tarybos nario įgaliojimai panaikinti Algimantui Juocevičiui, buvusiam partijos „Tvarka ir teisingumas" kandidatų sąraše (Vilniaus miesto savivaldybė), ir Liberalų sąjūdžio atstovui Kęstučiui Slavinskui (Biržų rajono savivaldybė). Jų vietas savivaldybių tarybose atitinkamai užėmė Darius Radvila ir Vytautas Vinciūnas. O atsistatydinusią Audronę Balnionienę (Liberalų sąjūdis) Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje pakeis Juozas Grublys.

Pakeista dviejų rinkimų komisijų sudėtis. Savo noru pasitraukusią Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos narę Kristiną Jakubauskienę (Liberalų sąjūdis) pakeis Tomas Kubeldzis, o rašytinio pasižadėjimo nedavusią Dianą Liutkuvienę (TS-LKD) Rietavo savivaldybės rinkimų komisijoje – Mykolas Kimtys.

VRK patvirtino dar tris kandidatus dalyvauti naujuose Seimo rinkimuose vienmandatėje Žirmūnų apygardoje Nr. 4. Juos iškėlė Liberalų sąjūdis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija bei Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Ankstesniame posėdyje šiuose rinkimuose buvo patvirtinti septyni kandidatai, atstovaujantys Darbo, „Drąsos kelio", Liaudies, Socialdemokratų, „Tvarkos ir teisingumo" bei Žaliųjų partijoms ir Laisvės sąjungai (liberalams). Iki sausio 26 d. 17 val., kai baigsis įstatymu nustatytas pareiškinių dokumentų įteikimo terminas, kandidatų dar tikimasi sulaukti ir daugiau – šiems rinkimams yra užsiregistravę 13 savarankiškų politinės kampanijos dalyvių. Visų kandidatų pavardes VRK oficialiai paskelbs po savaitės, sausio 30 dieną.

Atsižvelgiant į keliolikos savivaldybių rinkimų komisijų teikimus, pakeista daugiau kaip 20 rinkimų apylinkių balsavimo patalpų adresai. Naujus adresus turės įsidėmėti šių apylinkių rinkėjai: Alytaus, Kedonių, Makniūnų, Meškučių (Alytaus r.), Pasvaliečių (Biržų r.), Gudienos (Kaišiadorių r.), Jungėnų, Salaperaugio (Kalvarijų sav.), Krosnos, Metelių, Seirijų, Veisiejų, Verstaminų (Lazdijų r.), Pievėnų (Mažeikių r.), Kiemėnų (Pasvalio r.), Pavartyčių (Radviliškio r.), Kamajų (Rokiškio r.), Kiauklių (Širvintų r.), Milkuškų (Švenčionių r.), Mažonų (Tauragės r.), Viekšnalių (Telšių r.) ir Puodžių (Varėnos r.).

VRK patvirtino televizijos diskusijų laidų, skirtų savivaldos rinkimų agitacijai regionų lygmeniu, rengimo taisykles, taip pat balsavimo paštu specialiuose paštuose organizavimo tvarkos aprašą ir formas.

VRK posėdyje apsvarstyti ir kiti su artėjančiais savivaldos rinkimais bei naujais Seimo rinkimais Žirmūnų apygardoje susiję klausimai.