Rytoj savivaldybių merų rinkimuose prasidės išankstinis balsavimas

2015-03-10

Kovo 11-ąją, trečiadienį, pakartotinai balsuojant savivaldybių merų rinkimuose prasideda išankstinis balsavimas. Rinkėjai gali atvykti balsuoti į bet kurią iš 60-ies Lietuvos savivaldybių – taip pat ir tose, kuriose merai jau išrinkti.

Rytoj savivaldybių merų rinkimuose prasidės išankstinis balsavimas

Balsuoti iš anksto savivaldybėse bus galima kovo 11 ir 12 dienomis, trečiadienį ir ketvirtadienį, nuo 8 iki 20 val.

Iš anksto balsuoti gali savivaldybių, kuriose kovo 1 d. iš pirmo karto nepavyko išrinkti mero, rinkėjai, kovo 15-ąją, pakartotinio balsavimo dieną, negalėsiantys atvykti balsuoti į savo rinkimų apylinkę. Pareikšti savo valią rinkdami merą jie gali bet kurioje iš 60-ies Lietuvos savivaldybių – taip pat ir tose, kuriose merai jau išrinkti.

Balsuojant iš anksto, būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rinkėjo kortelę (jos negavę galės atsispausdinti savivaldybėje).

Trečiadienį prasidėjo ir balsavimas specialiuose paštuose – gydymo, socialinės rūpybos įstaigose, karo tarnybos ar laisvės atėmimo vietose.

Balsavimas specialiuose paštuose vyks kovo 11–13 d. nustatytomis darbo valandomis. Pašto darbuotojui, išduodančiam rinkimų dokumentus, reikia pateikti rinkėjo kortelę ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Balsuoti specialiuose paštuose gali tik rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atlieka privalomąją karo tarnybą ir todėl negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę, arba atlieka tikrąją karo tarnybą, valstybės tarnybą ar dirba pagal darbo sutartis tarptautinėse karinėse operacijose užsienyje, arba atlieka arešto ar laisvės atėmimo bausmę ar yra areštinėse, tardymo izoliatoriuose.

Šį sekmadienį, kovo 15-ąją, Lietuvoje vyks savivaldybių merų tiesioginių rinkimų pakartotinis balsavimas. Merai iš dviejų daugiausia rinkėjų balsų kovo 1 d. surinkusių kandidatų bus išrinkti 40-tyje savivaldybių. 19-os savivaldybių merai paaiškėjo jau kovo 1 d. Dėl šiurkščių Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimų Vyriausioji rinkimų komisija panaikino rinkimų rezultatus Trakų rajono savivaldybėje.

Kovo 15 d. sostinės Žirmūnų apygardoje taip pat bus renkamas ir Seimo narys (vietoje čia išrinkto, tačiau 2014 m. Europos Komisijos komisaru tapusio Vytenio Povilo Andriukaičio). Dėl šių pareigų varžysis du kandidatai. VRK duomenimis, dalyvauti šiuose rinkimuose įrašyta apie 42 tūkst. rinkėjų, savo gyvenamąją vietą deklaravusių šios rinkimų apygardos teritorijoje. Išankstinis balsavimas šiuose rinkimuose vyksta taip pat kovo 11 ir 12 dienomis.