Rugsėjo 8–9 dienomis vyksta balsavimas namuose

2017-09-08

Šiandien, rugsėjo 8 d., prasideda dvi dienas truksiantis balsavimas namuose naujuose Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose.

Rugsėjo 8–9 dienomis vyksta balsavimas namuose

Balsuoti namuose turi teisę neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę. Pageidavimą balsuoti namuose šie asmenys turėjo užregistruoti apylinkės rinkimų komisijoje arba portale ,,Rinkėjo puslapis" ne vėliau kaip iki trečiadienio, tai yra š. m. rugsėjo 6 d. Marijampolės savivaldybės rinkimų apylinkių rinkėjų sąrašuose buvo įrašyti 48 789 rinkėjai. Iš jų teisę balsuoti namuose turi 23 proc., tačiau tik 8,4 proc. išreiškė tokį norą.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, jog nuo 2017 m. rugsėjo 6 d. iki šio vakaro balsuojama ir specialiuose paštuose. Juose balsuoti teisę turi rinkėjai, esantys ligoninėse, senelių namuose, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, areštinėse ir bausmių vykdymo vietose ir negalintys jų palikti dėl sveikatos ar kitų priežasčių.

VRK duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas savo valią išreiškė 2,21 proc. rinkėjų, t. y. 1,36 proc. mažiau negu 2015 m. savivaldybių tarybų rinkimuose Marijampolės savivaldybėje (tuomet balsavo 3,57 proc. rinkėjų).

Rinkėjų aktyvumo duomenis balsuojant iš anksto galite rasti ČIA

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942,
el. p.: komunikacija@vrk.lt