Rinkimų organizatoriai aptarė aktualiausias Europos rinkimų naujoves

2022-09-23

2022 m. rugsėjo 21 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovai dalyvavo Europos Komisijos Europos rinkimų bendradarbiavimo tinklų grupės (ECNE) susitikime.

Rinkimų organizatoriai aptarė aktualiausias Europos rinkimų naujoves

ECNE grupėje šį kartą buvo svarstomi klausimai, susiję su 2021 m. Demokratijos paketu – aptartos teisės aktų iniciatyvos dėl politinės reklamos, diskutuota apie ES piliečių rinkimų teises. 

Susitikime taip pat skirta dėmesio 2024 m. Europos Parlamento rinkimams pasiruošti. Kartu su kitais Europos rinkimų organizatoriais diskutuota apie Gerosios praktikos kodeksą dėl dezinformacijos, aptarta Europos Komisijos iniciatyva dėl kibernetinio saugumo stiprinimo rinkimų srityje.  

Grupės nariai pasidalino gerosiomis praktikomis gerinant  rinkimų prieinamumą asmenims su negalia. Taip pat aptarė Europos Sąjungoje pastaruoju metu įvykusius bei artimiausiu metu vyksiančius rinkimus. 

ECNE grupės susitikime nuotoliniu būdu Lietuvai atstovavo VRK Teisės ir tyrimų skyriaus vedėjas Rokas Stabingis ir šio skyriaus patarėja Estera Miežytė. Šiai grupei priklauso visų ES valstybių narių rinkimų organizatoriai. ECNE grupės veiklą koordinuoja Europos Komisija. 

 

 Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt