Rinkimai Lenkijos Respublikoje

2018-10-22

Lenkijoje spalio 23 d. buvo renkama trijų lygių savivaldos atstovaujamoji valdžia. Vietinis lygmuo yra gminos, vidurinysis lygmuo – pavietai ir regioninis lygmuo - vaivadijos. Lenkijos rinkėjų sąrašą sudaro 30 145 209 rinkėjai, rinkimų metu veikė 26 983 apylinkės. Balsavimas rinkimų dieną vyko nuo 7 val. ryto ir tęsėsi iki 21 val. vakaro.

Rinkimai Lenkijos Respublikoje
Rinkimus stebėjo tarptautiniai stebėtojai iš Lietuvos, Rumunijos ir Sakartvelo vyriausiųjų rinkimų komisijų. Lietuvos Respublikos vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) atstovavo VRK narys Valdemar Urban ir VRK Rinkimų organizavimo skyriaus vedėja Reda Daniškevičiūtė.  Stebėtojai vyko į Serocko  miestelį, kuris yra įsikūręs 40 km nuo sostinės Varšuvos ir turėjo galimybę lankytis rinkimų apylinkėse ir detaliai susipažinti su rinkimų procesu Lenkijos Respublikoje. Svečiai susitiko su Lenkijos valstybinės rinkimų komisijos pirmininku ir nariais. Susitikimo metu buvo aptarta rinkimų proceso eiga, rinkimų procedūros, pažeidimai ir kiti aktualūs klausimai. Tarptautinė delegacija taip pat susitiko su Varšuvos miesto rinkimų komisaru ir komisaro biuro atstovais su kuriais diskutavo apie rinkimų sistemos Lenkijoje ypatumus ir balsavimo procedūras.
Planuojama, kad galutiniai rinkimų rezultatai bus tvirtinami š. m.  spalio 24 d., tačiau preliminariais duomenimis rinkimus laimėjo valdančioji Teisės ir teisingumo partija su vidutiniu 32,3 proc. rinkėjų palaikymu. Antrą vietą užėmė didžiausia opozicinė partija Piliečių platforma – 24,7 proc. Rinkimuose Lenkijos Respublikoje dalyvavo 51,3 proc. rinkėjų.
 
Kontaktams: