Rinkėjus informuos ir apsispręsti jiems padės specialūs leidiniai

2015-02-10

Savivaldybes pasiekė ką tik išleisti informaciniai leidiniai, skirti 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimams.

Kiekvienos iš 60 savivaldybių rinkėjams išleisti atskiri informaciniai leidiniai. Juose pristatomi kiekvienos savivaldybės kandidatai į merus ir jų programos, politinių partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų iškelti kandidatų sąrašai ir jų rinkimų programos.

Leidiniuose taip pat spausdinami kiekvienos savivaldybės rinkimų komisijos narių pavardės, pateikiami pirmininko ir pavaduotojo telefono numeriai. Kai kurių savivaldybių leidiniuose taip pat galima rasti jų teritorijoje esančių apylinkių rinkimų komisijų sąrašus, adresus, narių kontaktinius duomenis.

Rinkėjai šiuos leidinius gaus kartu su rinkėjų kortelėmis.

Peržiūrėti šiuos informacinius leidinius galima ČIAPavarčius juos prašytume balsuojant pareikšti savo nuomonę, kuris leidinys labiausiai vykęs – informacijos pateikimu ir išdėstymu, estetine išvaizda.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks 2015 m. kovo 1 d., pirmąkart Lietuvos istorijoje bus tiesiogiai renkami merai. Rinkimuose dalyvauja per 15 tūkst. asmenų, daugiau kaip 400 kandidatų į merus. Partijos yra iškėlusios 420 kandidatų sąrašų, rinkimų komitetai – 54, partijų koalicijos – 9 sąrašus. Rinkėjai turės išrinkti 1 524 savivaldybių tarybų narius ir 60 merų.