Renkami rinkėjų, remiančių pretendentus į kandidatus į Seimo narius, parašai

2019-07-05

Pretendentai į kandidatus į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėse Žirmūnų Nr. 4, Gargždų Nr. 31 ir Žiemgalos Nr. 46 rinkimų apygardose renka rinkėjų parašus. Teisės aktai numato, kad tos apygardos, kurioje kandidatuoja, rinkėjų parašų reikia surinkti ne mažiau kaip vieną tūkstantį.

Renkami rinkėjų, remiančių pretendentus į kandidatus į Seimo narius, parašai

Rinkėjai kandidatus gali paremti tiek popieriniuose parašų rinkimų lapuose, tiek ir elektroniniu būdu www.rinkėjopuslapis.lt.

Rinkėjas savo parašais paremti išsikėlimą kandidatu gali tik vieną kartą, nepriklausomai nuo to, ar paremia elektroniniu būdu, ar parašų rinkimų lapuose. Parėmus daugiau negu vieną kartą, visi parašai bus atmetami ir neįskaičiuojami į bendrą surinktų parašų skaičių.

Pažymėtina, kad rinkėjas parašų rinkimo lapuose pats savo ranka privalo padaryti visus įrašus ir pasirašyti. Parašų rinkėjai neturi teisės pildyti rinkėjų parašų rinkimo lapuose esančių rinkėjams pasirašyti skirtų įrašų, išskyrus įstatyme numatytas išimtis, taikomas asmenims su negalia.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad pretendentai į kandidatus į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėse Žirmūnų Nr. 4, Gargždų Nr. 31 ir Žiemgalos Nr. 46 rinkimų apygardose galima paremti iki š. m. liepos 30 d.

Rinkėjai savo parėmimą pretendentams į kandidatus elektroniniu būdu gali išreikšti čia.

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942
El. p.: komunikacija@vrk.lt