Registruoti kandidatai Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimams

2017-08-08

Šiandien Vyriausioji rinkimų komisija posėdžio metu priėmė sprendimą registruoti visus aštuonis kandidatus į Marijampolės savivaldybės tarybos narius – merus.

Registruoti kandidatai Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimams

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo (Įstatymas) 43 str. numato, kad likus ne mažiau kaip 30 dienų iki rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) savo interneto svetainėje paskelbia rinkimuose dalyvaujančius kandidatus į savivaldybės tarybos narius – merus. Šiems kandidatams turi būti išduodami kandidatų pažymėjimai.

Kandidatais į Marijampolės savivaldybės tarybos narius – merus įregistruoti:

1. Gediminas Akelaitis (Lietuvos centro partija);

2. Karolis Dvylys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga);

3. Irena Lunskienė (Lietuvos socialdemokratų partija);

4. Dobilas Sinkevičius (Partija Tvarka ir teisingumas);

5. Saulius Skinkys (Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdis);

6. Gintaras Skamaročius (išsikėlė pats);

7. Kęstutis Traškevičius (Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai);

8. Algis Žvaliauskas (išsikėlė pats).

Įstatyme (46 str. 3 d.) numatyta, jog VRK paskelbus kandidatus, iki įsigalioja galutiniai rinkimų rezultatai, kandidatas be VRK sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė.

Nuo šios dienos kandidatai turi lygią teisę pasisakyti rinkėjų ir kitokiuose susirinkimuose, pasitarimuose, posėdžiuose, visuomenės informavimo priemonėse ir skelbti savo ar juos iškėlusios partijos, rinkimų komiteto rinkimų programą. Valstybės, savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovai turi padėti kandidatams organizuoti susitikimus su rinkėjais ir gauti reikiamą informaciją, išskyrus informaciją, kurios skelbimas apribotas pagal įstatymus ir kitus teisės aktus (Įstatymo 44 str.).

VRK primena, kad kandidatams Įstatymo numatyta tvarka draudžiama naudotis tarnybine padėtimi valstybės ar savivaldybių institucijose, įstaigose ar organizacijose, taip pat Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje, regioniniuose transliuotojuose ar savivaldybių visuomenės informavimo priemonėse vykdant rinkimų agitaciją, pavesti tai daryti kitiems asmenims ar kaip nors kitaip naudojantis tarnybine padėtimi bandyti paveikti rinkėjų valią.

Nauji Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimai įvyks šių metų rugsėjo 10 d. 

 
Informaciją parengė:
Mokymų ir komunikacijos skyrius