Rajono mero rinkimuose per dvi dienas iš anksto balsavo per 560 telšiškių

2015-11-20

Vakar Telšių rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose baigėsi išankstinis balsavimas. Per dvi dienas savo pilietinę pareigą atliko 352 telšiškiai. Be to, dar 210 rinkėjų balsavo specialiuose paštuose.

Rajono mero rinkimuose per dvi dienas iš anksto balsavo per 560 telšiškių

Iš anksto (savivaldybės pastate) telšiškiai balsavo trečiadienį (128) ir ketvirtadienį (224).

Tokia teise pasinaudojo tie, kuriems rinkimų dieną, sekmadienį, negalės atvykti balsuoti į savo rinkimų apylinkę.

Vakar buvo antroji balsavimo specialiuose paštuose – Telšių rajono savivaldybės teritorijoje esančiose gydymo, socialinės rūpybos įstaigose bei visose šalies laisvės atėmimo vietose – diena.

Per dvi dienas, lapkričio 18 ir 19 dienomis, specialiuose paštuose balsavo 210 rinkėjų, iš jų 185 – socialinės globos įstaigose, 25 – Kybartų, Marijampolės, Panevėžio, Pravieniškių ir Vilniaus pataisos namuose, Šiaulių tardymo izoliatoriuje bei Telšių AVPK ilgalaikio sulaikymo patalpoje.

Balsavimas specialiuose paštuose vyksta ir šiandien. Pašto darbuotojui, išduodančiam rinkimų dokumentus, reikia pateikti rinkėjo kortelę ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Balsuoti specialiuose paštuose gali tik rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atlieka arešto ar laisvės atėmimo bausmę ar yra areštinėse, tardymo izoliatoriuose. Šiuo metu laisvės atėmimo vietų įstaigose yra 87 nuteistieji arba suimtieji, kurių paskutinė deklaruota gyvenamoji vieta yra Telšių savivaldybės teritorijoje. Sąlygas rinkti Telšių merą jiems sudaro įkalinimo įstaigų administracijos ir atitinkamos apskrities, kurios teritorijoje yra įstaiga, centrinio pašto darbuotojai.

Per dvi dienas, trečiadienį ir ketvirtadienį, iš anksto (savivaldybėje) ir specialiuose paštuose balsavo 562 telšiškiai (1,45 proc. rinkėjų). Prieš dvi savaites šis rodiklis buvo labai panašus – 550 (1,42 proc.).

Šiandien prasidėjo dvi dienas truksiantis balsavimas namuose. Prašymus balsuoti namuose pateikė 1 682 telšiškiai. Pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, balsuoti namuose gali tiktai neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai ir tie, kuriems sukako 70 ir daugiau metų. Rinkėjai, norėję pasinaudoti tokia savo teise, privalėjo užpildyti prašymą (P6 formą), laiku jį pateikti apylinkės rinkimų komisijai ir turėti rinkėjo kortelę.

Pakartotinis balsavimas renkant merą vyks lapkričio 22-ąją. Rinkėjai 33-ose rinkimų apylinkėse bus laukiami nuo 7 iki 20 val.

Telšiškiai pakartotinai balsuoja dėl dviejų stipriausių kandidatų – šios savivaldybės administracijos direktoriaus socialdemokrato (LSDP) Sauliaus Urbono ir laikinojo mero Darbo partijos atstovo Petro Kuizino. Per lapkričio 8 d. mero rinkimus surinkę atitinkamai 39,03 proc. ir 26,61 proc. balsų (nuo dalyvavusių rinkėjų), jiedu įveikė kitus penkis kandidatus.

Naujų Telšių rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų prireikė liepos 10 d. staiga mirus Vytautui Kleivai (LSDP).