Rajono mero rinkimuose per dvi dienas iš anksto balsavo 550 telšiškių

2015-11-06

Vakar Telšių rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose baigėsi išankstinis balsavimas. Per dvi dienas savo pilietinę pareigą atliko 356 telšiškiai. Be to, dar 194 rinkėjai balsavo specialiuose paštuose.

Iš anksto savivaldybės pastate telšiškiai balsavo trečiadienį (134) ir ketvirtadienį (222).

Tokia teise pasinaudojo tie, kuriems rinkimų dieną, sekmadienį, neparanku atvykti balsuoti į savo rinkimų apylinkę.

Vakar buvo antroji balsavimo specialiuose paštuose – Telšių rajono savivaldybės teritorijoje esančiose gydymo, socialinės rūpybos įstaigose bei visose šalies laisvės atėmimo vietose – diena.

Per dvi dienas, lapkričio 4 ir 5 dienomis, specialiuose paštuose balsavo 194 rinkėjai, iš jų 169 – socialinės globos įstaigose, 25 – Kybartų, Marijampolės, Pravieniškių ir Vilniaus pataisos namuose bei Kauno ir Šiaulių tardymo izoliatoriuose.

Balsavimas specialiuose paštuose vyksta ir šiandien. Pašto darbuotojui, išduodančiam rinkimų dokumentus, reikia pateikti rinkėjo kortelę ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Balsuoti specialiuose paštuose gali tik rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atlieka arešto ar laisvės atėmimo bausmę ar yra areštinėse, tardymo izoliatoriuose. Šiuo metu laisvės atėmimo vietų įstaigose yra 87 nuteistieji arba suimtieji, kurių paskutinė deklaruota gyvenamoji vieta yra Telšių savivaldybės teritorijoje. Sąlygas rinkti Telšių merą jiems sudaro įkalinimo įstaigų administracijos ir atitinkamos apskrities, kurios teritorijoje yra įstaiga, centrinio pašto darbuotojai.

Šiandien prasidėjo dvi dienas truksiantis balsavimas namuose. Prašymus balsuoti namuose pateikė 1 644 telšiškiai. Pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, balsuoti namuose gali tiktai neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai ir tie, kuriems sukako 70 ir daugiau metų. Rinkėjai, norėję pasinaudoti tokia savo teise, privalėjo užpildyti prašymą (P6 formą) ir laiku jį pateikti apylinkės rinkimų komisijai bei turėti rinkėjo kortelę.

Rinkimai vyks lapkričio 8-ąją. Balsuojama bus rinkimų apylinkėse nuo 7 iki 20 val.

Šį sekmadienį rengiamuose naujuose Telšių rajono mero rinkimuose dalyvauja septyni kandidatai, tarp jų – ir laikinasis meras. Penki iš kandidatų, kovo 1 d. savivaldos rinkimuose jau siekę užimti mero postą, tapo tarybos nariais. Šešis kandidatus iškėlė politinės partijos, vienas – išsikėlė pats.

Naujų Telšių rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų prireikė liepos 10 d. staiga mirus Vytautui Kleivai.

Telšių rajono savivaldybėje yra 33 rinkimų apylinkės, galutiniame rinkėjų sąraše, kurį VRK patvirtino lapkričio 2 d., – apie 38,6 tūkst. asmenų.