Radviliškio rajono savivaldybės rinkimų komisijos tęsia sklandaus rinkimų organizavimo mokymus

2021-03-18

Artėjant Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) surengė nuotolinius mokymus už šių rinkimų procesus atsakingiems rinkimų komisijų nariams.

Radviliškio rajono savivaldybės rinkimų komisijos tęsia sklandaus rinkimų organizavimo mokymus

Kovo 16 d. surengtuose mokymuose „Rinkimų organizavimas Covid19 pandemijos sąlygomis" rinkimų komisijų nariams, atsakingiems už Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų organizavimą, buvo pristatyti pandemijos metu vyksiančių rinkimų proceso organizavimo aspektai, paaiškinti būdai, kaip tinkamai naudotis asmens apsaugos priemonėmis bei kaip užtikrinti, kad artėjantys rinkimai Radviliškyje vyktų kaip įmanoma saugesnėje aplinkoje. 

Šiuos mokymus vedė kviestiniai ekspertai iš Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro, p. Rolanda Valintėlienė ir p. Vincentas Luima. Jie rinkimų komisijų nariams detaliai išdėstė, kaip pasirūpinti tiek savo, tiek rinkėjų saugumu bei pateikė rekomendacijų, kaip tinkamai pasiruošti, kad visi rinkimų procesai vyktų išvengiant koronaviruso plitimo grėsmės. 

Kovo 17 d. surengti mokymai „Rinkimų prieinamumo užtikrinimas rinkėjams, turintiems negalią".

Jų metu Lietuvos negalios organizacijų forumo atstovas ir Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas, p. Kęstutis Vaišnora, Radviliškio rajono savivaldybės rinkimų komisijų narius supažindino, su kokiais iššūkiais rinkimų metu susiduria rinkėjai, turintys klausos negalią, bei pateikė patarimų, kaip padėti tokiems rinkėjams užtikrinti sklandų balsavimo procesą.  

Lietuvos negalios organizacijų forumo atstovė ir Lietuvos žmonių su negalia sąjungos programų vadovė, p. Ginta Žemaitaitytė, kalbėjo, kokių priemonių imtis, kad į rinkimų apylinkes galėtų patogiai patekti ir judėjimo negalią turintys rinkėjai, patarė, į kokius svarbius aspektus atsižvelgti, siekiant, kad rinkimų apylinkės būtų kuo geriau pritaikytos neįgaliesiems. 

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimai vyks balandžio 11 d. 

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt