Projektas „Interaktyvi politika" skatina Palangos bendruomenės pilietiškumą

2015-02-11

Įsibėgėjo Palangos jaunimo ir Vyriausiosios rinkimų komisijos vykdomas projektas „Interaktyvi politika". Dviejų dalių projektą inicijavo aktyvus vietos jaunimas ir neformali jo grupė „Aš esu kultūra".

Interaktyvia erdve tikimasi paskatinti Palangos bendruomenę domėtis politika, aktyviai dalyvauti savivaldybės tarybos bei tiesioginiuose mero rinkimuose.

Pirmuoju, edukaciniu, projekto etapu norėta moksleivius iki 18 metų sudominti politika, ugdyti pilietinį jų sąmoningumą. Jis vyko Palangos senojoje gimnazijoje ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre.

Antrasis, skatinamasis, projekto etapas, skirtas Palangos bendruomenės nariams nuo 18 metų. Juo siekiama suteikti kurorto bendruomenei kuo daugiau informacijos apie artėjančius savivaldos rinkimus, skatinti pilietinį sąmoningumą ir aktyvumą renkant vietos valdžią. Apsilankyti laikinoje interaktyvioje erdvėje palangiškiai galėjo praėjusį savaitgalį užėję į savivaldybės viešąją biblioteką. Pareikšti savo nuomonės jie kviečiami ir ateinančius du savaitgalius – užsukite į biblioteką vasario 14 ir 15 bei 21 ir 22 dienomis nuo 12 val. iki 16 val.

Projekto „Interaktyvi politika" pirmojo etapo rezultatai – sėkmingi. Moksleiviai aktyviai reiškė savo nuomonę įvairiais klausimas, kėlė Palangos problemas ir siūlė, kaip jas spręsti, samprotavo, nuo ko pradėtų tapę savivaldybės meru, kaip demokratiškai valdyti savivaldybę.

Organizatoriai džiaugiasi edukacinio projekto rezultatais Jie tikisi, kad ir vyresnė Palangos bendruomenės dalis sąmoningumu nenusileis moksleiviams ir jaunimui.