Prisiekė nauji Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai – Olga Kilkinova ir Vilius Semeška

2017-10-02

Š. m. rugsėjo 28 dieną Seime prisiekė ir naujais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariais tapo Olga Kilkinova, deleguota Lietuvos teisininkų draugijos, ir Vilius Semeška, pasiūlytas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos. Priesaiką priėmė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Po priesaikos Olga Kilkinova ir Vilius Semeška įgijo visas VRK narių teises.

Prisiekė nauji Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai – Olga Kilkinova ir Vilius Semeška

Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją, VRK sudaro ir jos sudėtį keičia Seimas. Šiuo metu dirbanti VRK buvo sudaryta 2017 m. birželio 22 d. be dviejų narių.

Primintina, kad VRK sudaroma iš komisijos pirmininko, Lietuvos Respublikos Prezidento pasiūlytų dviejų aukštąjį išsilavinimą turinčių asmenų, kuriuos Seimas skiria slaptu balsavimu; teisingumo ministro pasiūlytų dviejų aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą turinčių asmenų, kuriuos Seimas skiria slaptu balsavimu; Lietuvos teisininkų draugijos pasiūlytų dviejų aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą turinčių asmenų, kuriuos Seimas skiria slaptu balsavimu; po vieną atstovą iš partijų, gavusių Seimo narių mandatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje, pasiūlytų asmenų, turinčių aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir darbo rinkimų komisijose patirties. Visais atvejais asmenų, paskirtų į VRK iš teisingumo ministro, Respublikos Prezidento ir Lietuvos teisininkų draugijos pasiūlytų kandidatūrų, turi būti ne mažiau kaip politinių partijų (koalicijų) pasiūlytų VRK narių. Jeigu šių asmenų yra mažiau, VRK padidinama po lygiai iš teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos pasiūlytų kandidatūrų.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942
el. p.: komunikacija@vrk.lt