Priimtas sprendimas dėl rinkimų agitacijos elektroniniuose ugdymo įstaigų dienynuose „Tavo mokykla"

2019-05-09

Š. m. gegužės 9 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), vadovaudamasi Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės, Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymais ir atsižvelgdama į VRK Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus 2019 m. gegužės 3 d. pažymą, priėmė sprendimą dėl rinkimų agitacijos elektroniniuose ugdymo įstaigų dienynuose „Tavo mokykla".

Priimtas sprendimas dėl rinkimų agitacijos elektroniniuose ugdymo įstaigų dienynuose „Tavo mokykla

Buvo nuspręsta pripažinti, kad visuomeninio rinkimų komiteto „Valerijaus Simulik judėjimas „Už Šiaulius" kandidatė Raimonda Linkevičienė, 2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimų politinės kampanijos laikotarpiu skleisdama politinę reklamą Šiaulių „Juventos" progimnazijos elektroniniame dienyne TAMO, pasinaudojo tarnybine padėtimi ir pažeidė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą. Nutarta įspėti R. Linkevičienę, kad, pasikartojus pažeidimui skleidžiant paslėptą politinę reklamą ir (ar) naudojantis tarnybine padėtimi rinkimų agitacijai, bus taikoma administracinė atsakomybė.

Taip pat buvo pripažinta, kad 2019 m. vasario 26 d. Druskininkų „Saulės" pagrindinės mokyklos direktorės Ramutės Siliūnienės elektroniniame dienyne TAMO siųstas pranešimas ugdymo įstaigos bendruomenės nariams visuomeninio rinkimų komiteto „Už Druskininkus su Ričardu Malinausku" iškelto atstovaujamojo politinės kampanijos dalyvio Ričardo Malinausko yra paslėpta politine reklama.

Pažeidžiant Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo ir Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymus pripažinta, kad R. Siliūnienė, elektroniniame dienyne TAMO skleisdama politinę reklamą, pasinaudojo tarnybine padėtimi: sudarė išskirtines rinkimų agitacijos sąlygas visuomeninio rinkimų komiteto „Už Druskininkus su Ričardu Malinausku" iškeltam kandidatui į savivaldybės tarybos narius – merus kandidatui R. Malinauskui. Nutarta įspėti R. Siliūnienę, kad, pasikartojus pažeidimui skleidžiant paslėptą politinę reklamą ir (ar) naudojantis tarnybine padėtimi rinkimų agitacijai, bus taikoma administracinė atsakomybė.

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt