Prieš savivaldos rinkimus – rinkimų komisijų ir policijos pareigūnų mokymai

2015-02-18

Šiandien Seimo Spaudos konferencijų salėje savivaldybių rinkimų komisijų atstovai ir už rinkimų organizavimą atsakingi Vilniaus, Alytaus bei Utenos apskričių teritorinių policijos įstaigų ir jų padalinių pareigūnai gilins savo žinias rinkėjų papirkimo ir išorinės politinės reklamos pažeidimų tyrimo srityse.

Mokymus rengia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kartu su Policijos departamentu. Tai bus bendradarbiavimo su policija rengiantis 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimams baigiamasis mokymų etapas.

Mokymų dalyvius su rinkėjų papirkimo ir išorinės politinės reklamos pažeidimų tyrimo klausimais supažindino VRK pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė, VRK Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė ir Policijos departamento Viešosios policijos valdybos Masinių renginių ir ekstremalių situacijų koordinavimo skyriaus viršininkas Saulius Kazlauskas.

Vasario 5 d. Kaune tokie mokymai vyko Kauno ir Marijampolės apskričių policijos pareigūnams ir savivaldybių rinkimų komisijų atstovams, vasario 10 d. Klaipėdoje – Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskričių, vasario 11 d. – Šiaulių bei Panevėžio apskričių. Juose dalyvavo apskričių teritorinių policijos įstaigų ir jų padalinių pareigūnai, atsakingi už rinkimų organizavimą, ir savivaldybių rinkimų komisijų pirmininkai, politinės reklamos stebėsenos grupės arba rinkėjų papirkimo tyrimo grupės vadovai.

Mokymų Seimo Spaudos konferencijų salėje prasideda 10 val. trukmė – apie dvi valandas.