Politiniai debatai bare – ką jaunimui pažadės kandidatai į sostinės merus?

2015-02-17

Šiandien ir rytoj, vasario 17 ir 18 dienomis, 18 val. bare ,,Gėlių paviljonas" (Pylimo g. 21B) vyks kandidatų į Vilniaus miesto mero postą debatai. Pagrindinis jų tikslas – padėti vilniečiams apsispręsti dėl tinkamiausio kandidato į miesto merus ir paskatinti abipusį dialogą tarp politikų ir miesto gyventojų.

Politiniai debatai bare – ką jaunimui pažadės kandidatai į sostinės merus?

Debatuose sutiko dalyvauti aštuoni kandidatai į Vilniaus mero postą. Juose politikai pristatys savo miesto plėtros prioritetus ir pasiūlymus, kaip jie planuoja spręsti susisiekimo, saugumo, darbo, investicijų ir kitus miesto gyventojams aktualius klausimus. Debatų žiūrovai taip pat galės užduoti klausimus politikams. Debatus moderuos viešųjų ryšių bei komunikacijos specialistas Arijus Katauskas.

Pasak iniciatyvos ,,Žinau, ką renku" komunikacijos koordinatorės Gretos Šadauskytės, taip siekiama paskatinti politikus kalbėtis su jaunais žmonėmis. Tikimasi, kad politikai, atsidūrę neformalioje debatų aplinkoje, geriau įsiklausys į jaunosios kartos iškeltas problemas, o jaunimui tai bus įdomi pažintis ir galbūt paskatins balsuoti rinkimuose.

Iniciatyva organizuoja debatus su kandidatais į merus 12-oje savivaldybių.

„Žinau, ką renku" – tai nepriklausoma ir nešališka Lietuvos jaunimo iniciatyva, siekianti užtikrinti skaidrią politiką ir raštingą rinkėjo pasirinkimą. Ši idėja kilo daugiau nei dešimtmetį vykdomos Mokomojo Europos Parlamento (MEP) veiklos dalyviams. Iniciatyva pradėjo veikti 2014 metais, kuomet buvo sukurta Europos Parlamento ir Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų stebėsenos interneto svetainė. Iniciatyvos veiklą remia ES programa „Erasmus+".

Kovo 1 d. vyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose pirmąkart Lietuvos istorijoje bus tiesiogiai renkami merai. Dėl šių postų 60-yje savivaldybių varžysis 434 kandidatai.