Pirmosios diskusijų laidos, skirtos savivaldos rinkimų agitacijai, pradedamos filmuoti jau rytoj

2015-01-29

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) parinko transliuotojus, kurie rengs ir transliuos televizijos diskusijų laidas, skirtas 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimų agitacijai.

Pirmosios diskusijų laidos, skirtos savivaldos rinkimų agitacijai, pradedamos filmuoti jau rytoj

Ketvirtadienį paaiškėjo tokių laidų rengėjai ir transliuotojai visose 60-yje šalies savivaldybių (žiūrėti ČIA).

Savivaldos rinkimams skirtas laidas parengs ir transliuos viešosios įstaigos „Alytaus regioninė televizija", „Gerų naujienų televizija", „Marijampolės televizija", „Šiauliai plius" ir „Telšių krašto televizija", uždarosios akcinės bendrovės „Laisvas ir nepriklausomas kanalas" (kartu su „Žinių studija"), „Lietuvos ryto" televizija", „Pūkas" „Šiaulių apskrities televizija", Tele-3, „Transteleservis" ir „TV 7".

Tai paaiškėjo Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) išnagrinėjus pasiūlymus, kurie buvo pateikti savivaldos rinkimų agitacijai, parengimo ir transliavimo paslaugoms pirkti.

Vokus su pasiūlymais sausio 5 d. atvėrę VRK Viešųjų pirkimų komisijos nariai pripažino, kad visi devyni konkurso dalyviai atitinka minimalius kvalifikacijos reikalavimus. Trūkumų ar pažeidimų pasiūlymuose nenustatyta, visi jie atitinka pirkimo dokumentuose nustatytus reikalavimus.

Apsvarsčiusi, ar pasiūlymų kainos priimtinos, komisija konstatavo, kad jos kiekvienai pirkimo objekto daliai neviršija pirkimo pradžioje suplanuotos vertės, todėl tokias kainas pripažino tinkamomis. Paslaugos tiekėjai, kurie pateikė laimėjusius pasiūlymus, pakviesti sudaryti pirkimo sutarčių. Jie rinkimų agitacines laidas rengs ir transliuos 45 iš 60 savivaldybių. Šiuo metu vyksta sutarčių sudarymo procedūros.

Dėl likusių 15-os savivaldybių pirkimo procedūros baigėsi sausio 29 dieną.

„Lietuvos ryto" televizija" pateikė laidų įrašų filmavimo grafiką (žiūrėti ČIA). Pirmieji į studiją atvykti kviečiami jau rytoj, sausio 30 dieną, kandidatai į Širvintų, Trakų ir Vilniaus rajonų savivaldybių tarybas.

Diskusijų laidų, skirtų 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimams, viešojo pirkimo konkursas buvo paskelbtas 2014-ųjų lapkritį. Pirkimo objektas – diskusijų laidų, skirtų savivaldos rinkimų agitacijai, parengimo ir transliavimo (TV tinklais ir viešinimo internete) paslaugos. Pirkimo objektas buvo suskirstytas į atskiras 60 dalių, po vieną kiekvienai savivaldybei.

Laidose kandidatai ar kandidatų sąrašų atstovų grupės diskutuos tarpusavyje ir (ar) su laidos vedėju, ekspertais, atsakinės į vedėjo klausimus. Laidos bus pradėtos transliuoti pagal tiekėjo su VRK atstovaujančia savivaldybės rinkimų komisija suderintą laiką ir baigiamos transliuoti likus ne mažiau nei 30 val. iki rinkimų pradžios, t. y. 2015 m. vasario 28 d. 1:00 val. Diskusijų laidos trukmė bus ne trumpesnė nei 60 min. grynojo eterio laiko. Laidos bus transliuojamos skaitmeninės antžeminės TV arba kabelinės TV tinklais. Jų įrašai po transliavimo skaitmeninės antžeminės TV arba kabelinės TV tinklais be papildomo mokesčio bus paskleisti internete.