Marijampolės mero rinkimuose – pirmieji politinės kampanijos dalyviai

2017-06-07

Įstatymo numatyta tvarka kelti kandidatus ar išsikelti kandidatu galima tik prieš tai užsiregistravus savarankišku politinės kampanijos dalyviu. Partija, rinkimų komitetas gali kelti kandidatus į savivaldybės tarybos narius – merus, o asmuo gali keltis pats, jeigu, pagal Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą, yra užsiregistravęs politinės kampanijos dalyviu.

Marijampolės mero rinkimuose – pirmieji politinės kampanijos dalyviai

Užsiregistruoti savarankišku politinės kampanijos dalyviu galima ne vėliau kaip iki rinkimų likus 85 dienoms, t. y. iki š. m. birželio 17 d.

Iki birželio 7 d., savarankiškais politinės kampanijos dalyviais Marijampolės savivaldybės merų rinkimuose užregistruotos dvi politinės partijos – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei Lietuvos socialdemokratų partijos iškelta kandidatė Irena Lunskienė.

Registruojantis politinės kampanijos dalyviu, partijai ar rinkimų komitetui, nebūtina pranešti kas keliamas kandidatu. Kandidatas nurodomas pateikiant pareiškinius dokumentus savivaldybės rinkimų komisijai. Daugiau apie dalyvių registravimo tvarką ir teikiamus dokumentus skaitykite ČIA.

Nuo birželio 17 d. prasidės kandidatų į savivaldybės tarybos narius – merus pareiškinių dokumentų įteikimas VRK ir savivaldybės rinkimų komisijai. Pareiškinių dokumentų įteikimas VRK baigiamas iki rinkimų likus 65 dienoms (liepos 7 d.), savivaldybės rinkimų komisijai – 45 dienos iki rinkimų (liepos 27 d.). Pateikę pareiškinius dokumentus, įskaitant vieno vidutinio mėnesio atlyginimo dydžio rinkimų užstatą, pretendentai į kandidatus iki rugpjūčio 1 d. turės pateikti 370 jų kandidatavimą palaikančių rinkėjų parašų.

Išaugus vidutiniam mėnesiniam darbo užmokesčiui padidėjo ir rinkimų užstatas. Rinkimų užstatas šiuose rinkimuose 822,80 Eur.

Parašų rinkimo lapus iki rugpjūčio 1 d. privalu grąžinti savivaldybės rinkimų komisijai. Tik pakankamo rinkėjų palaikymo sulaukęs keliamas ar išsikėlęs asmuo bus įregistruotas kandidatu į Marijampolės savivaldybės tarybos narius merus.

Kandidatų į tarybos narius merus sąrašai bus skelbiami ne vėliau kaip iki rugpjūčio 11 d.

Marijampolės savivaldybės tarybos nario mero rinkimai vyks š. m. rugsėjo 10 d.