Pirmasis rinkėjas, pateikęs prašymą 2020 m. Seimo rinkimuose balsuoti užsienyje, gyvena Jungtinėje Karalystėje

2020-07-02

Liepos 1 d. Vyriausiajai rinkimų komisijai paskelbus elektroninės Lietuvos Respublikos piliečių, ketinančių balsuoti Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, registracijos pradžią, per pirmąsias valandas sulaukta daugiau kaip 500 prašymų įrašyti į balsuojančių užsienyje rinkėjų sąrašus.

Pirmasis rinkėjas, pateikęs prašymą 2020 m. Seimo rinkimuose balsuoti užsienyje, gyvena Jungtinėje Karalystėje

Pirmasis rinkėjas, užpildęs prašymą balsuoti užsienyje, gyvena Jungtinėje Karalystėje. Juo tapo Lietuvos Respublikos pilietis Viačeslav Smeilis, artėjančiuose Seimo rinkimuose pageidavęs balsuoti paštu.

Vyriausioji rinkimų komisija dėkoja p. Viačeslav Smeilis už pilietiškumą ir kviečia visus Lietuvos Respublikos piliečius, kurie š. m. spalio 11 d. vyksiančių Seimo rinkimų metu gyvens ar viešės užsienyje, registruotis ir balsuoti rinkimuose.

Primename, kad užsiregistruoti balsuoti užsienyje galima Vyriausiosios rinkimų komisijos elektroninių paslaugų portale www.rinkejopuslapis.lt  Čia užsiregistravę rinkėjai bus įtraukti į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos rinkėjų sąrašus.

Norint jungtis prie sistemos pakanka įvesti asmens tapatybę patvirtinančius duomenis – vardą, pavardę, asmens kodą bei Lietuvos Respublikos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento numerį.

Registracijos prašyme rinkėjas turi nurodyti užsienio valstybę, kurioje jis gyvena ar yra laikinai apsistojęs ir įvesti adresą. Pildydamas duomenis registracijos prašyme rinkėjas taip pat turi pasirinkti, kokiu būdu jis pageidauja balsuoti: paštu, atvykstant į diplomatinę atstovybę, konsulinę įstaigą ar balsavimo punktą. Jei rinkėjas pageidauja balsuoti paštu, reikėtų įrašyti savo nuolatinės ar laikinos gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresą, bei pateikti savo kontaktinius duomenis. 

Atsižvelgdami į tai, kad dėl COVID-19 situacijos balsavimas ambasados ar konsulinės  įstaigos patalpose gali būti apribotas, maloniai rekomenduojame registruotis balsuoti paštu.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942
El. p.: komunikacija@vrk.lt