Jonavos ir Šakių rajonų mero rinkimuose – pirmasis politinės kampanijos dalyvis

2017-01-17

Įstatymo numatyta tvarka kelti kandidatus ar išsikelti kandidatu galima tik prieš tai užsiregistravus savarankišku politinės kampanijos dalyviu. Partija, rinkimų komitetas gali kelti kandidatus į savivaldybės tarybos narius – merus, o asmuo gali keltis pats, jeigu, pagal Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą, yra užsiregistravęs politinės kampanijos dalyviu.

Jonavos ir Šakių rajonų mero rinkimuose – pirmasis politinės kampanijos dalyvis

Užsiregistruoti savarankišku politinės kampanijos dalyviu galima ne vėliau kaip iki rinkimų likus 85 dienoms, t.y. vėliausiai š. m. sausio 28 d. Verta atkreipti dėmesį, kad ši diena yra šeštadienis. Nespėjusiems Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) dokumentų pateikti iki penktadienio (darbo dienos pabaigos), dokumentus pateiki galima el. paštu, adresu finkontrole@vrk.lt arba dokumentus išsiųsti paštu, atkreipiant dėmesį, kad išsiųstos siuntos datos spaudas turi būti ne vėlesnis nei š. m. sausio 28 d.

Iki sausio 17 d., pirmuoju savarankišku politinės kampanijos dalyviu merų rinkimuose, užregistruota tik viena politinė partija – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis.

Registruojantis politinės kampanijos dalyviu, partijai ar rinkimų komitetui, nebūtina pranešti kas keliamas kandidatu. Kandidatas nurodomas pateikiant pareiškinius dokumentus savivaldybės rinkimų komisijai. Daugiau apie dalyvių registravimo tvarką ir teikiamus dokumentus skaitykite ČIA.

Nuo š. m. sausio 28 d. prasidės kandidatų į savivaldybės tarybos narius – merus pareiškinių dokumentų įteikimas VRK ir savivaldybių rinkimų komisijoms. Pareiškinių dokumentų įteikimas VRK baigiamas iki rinkimų likus 65 dienoms (š. m. vasario 17 d.), savivaldybių rinkimų komisijai – 45 dienos iki rinkimų (š. m. kovo 9 d.). Pateikę pareiškinius dokumentus, įskaitant vieno vidutinio mėnesio atlyginimo dydžio rinkimų užstatą, pretendentai į kandidatus iki š. m. kovo 14 d. turės pateikti jų kandidatavimą palaikančių rinkėjų parašus: Jonavoje – 300 rinkėjų parašų, Šakiuose – 220 rinkėjų parašų.

Išaugus vidutiniam mėnesiniam darbo užmokesčiui padidėjo ir rinkimų užstatas. Rinkimų užstatas šiuose rinkimuose 793,30 Eur.

Parašų rinkimo lapus iki š. m. kovo 14 d. privalu grąžinti savivaldybių rinkimų komisijoms. Tik pakankamo rinkėjų palaikymo sulaukęs keliamas ar išsikėlęs asmuo bus įregistruotas kandidatu į savivaldybės tarybos narius merus.

 Kandidatų į tarybos narius merus sąrašai bus skelbiami ne vėliau kaip š. m. kovo 23 d.

Savivaldybių tarybų narių merų rinkimai Jonavos rajono ir Šakių rajono savivaldybėse vyks š. m. balandžio 23 dieną.  

Š. m. sausio 19 d. VRK tvirtins savivaldybių rinkimų komisijų sudėtį ir svarstys kitus su merų rinkimais susijusius klausimus.

 

Vyriausiosios rinkimų komisijos informacija.