Per keturias dienas Telšių mero rinkimuose suskubo balsuoti per du tūkstančius rinkėjų

2015-11-08

Vakar, antrąją balsavimo namuose dieną, šiuose rinkimuose balsavo 547 rinkėjai, o per dvi dienas – 1 533.

Per keturias dienas Telšių mero rinkimuose suskubo balsuoti per du tūkstančius rinkėjų

Daugiausia taip balsuota Tryškių (121), Luokės (78), Varnių (76) rinkimų apylinkėse, mažiausiai – Viekšnalių (10), Kuršų (11), Rainių (14) apylinkėse.

Pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, balsuoti namuose gali tiktai neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai ir tie, kuriems sukako 70 ir daugiau metų. Šitaip balsuoti pageidavo 1 644 telšiškiai.

Specialiuose paštuose – rajono savivaldybės teritorijoje esančiose gydymo, socialinės rūpybos įstaigose bei visose šalies laisvės atėmimo vietose – per tris dienas, lapkričio 4–6 d., balsavo 204 rinkėjai, iš jų 169 – socialinės globos įstaigose, 35 – Alytaus, Kybartų, Marijampolės, Panevėžio, Pravieniškių ir Vilniaus pataisos namuose bei Kauno ir Šiaulių tardymo izoliatoriuose.

Balsuoti specialiuose paštuose galėjo tik rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atlieka arešto ar laisvės atėmimo bausmę ar yra areštinėse, tardymo izoliatoriuose. Šiuo metu laisvės atėmimo vietų įstaigose yra 87 nuteistieji arba suimtieji, kurių paskutinė deklaruota gyvenamoji vieta yra Telšių savivaldybės teritorijoje.

Trečiadienį ir ketvirtadienį vyko išankstinis balsavimas. 356 telšiškiai, kuriems rinkimų dieną neparanku atvykti balsuoti į savo rinkimų apylinkę, tai padarė savivaldybės pastate.

Per keturias dienas, nuo trečiadienio iki šeštadienio, savivaldybės vadovo rinkimuose jau dalyvavo – balsavo iš anksto, specialiuose paštuose bei namuose – 2 093 telšiškiai (5,42 proc. registruotų rinkėjų).

2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimuose Telšių rajono rinkėjai iš anksto balsavo aktyviau. Vasario 25–28 dienomis savo nuomonę dėl rajono valdžios jau buvo pareiškę 2 404 (6,16 proc.) telšiškiai. 2011 metų savivaldos rinkimuose jų būta mažiau: vasario 23–26 dienomis iš anksto, specialiuose paštuose bei namuose balsavo 2 242 (5,03 proc.) rinkėjai.

Mero rinkimai Telšių rajone prasidėjo šiandien, lapkričio 8-ąją. 33 rinkimų apylinkės atsidarė 7 val., balsuoti bus galima iki 20 val.

Dėl mero posto varžosi septyni kandidatai, tarp jų – ir laikinasis meras. Penki iš kandidatų, šių kovo 1 d. savivaldos rinkimuose jau siekę rajono vadovo regalijų, tapo tarybos nariais. Šešis kandidatus iškėlė politinės partijos, vienas – išsikėlė pats.

Naujų rinkimų Telšiuose prireikė liepos 10 d. staiga mirus šį pavasarį tiesiogiai išrinktam merui Vytautui Kleivai.

Į galutinį šios savivaldybės rinkėjų sąrašą įrašyta apie 38,6 tūkst. asmenų.