Per dvi dienas iš anksto už merą balsavo beveik 900 šilutiškių

2015-06-03

Ketvirtadienį, antrąją balsavimo iš anksto dieną, pakartotiniuose Šilutės rajono mero rinkimuose, savivaldybėje balsavo 445 rinkėjai.

Šią savaitę šilutiškiai sprendžia, kuriam iš dviejų kandidatų ketveriems metams patikėti savivaldybės vadovo pareigas – dabartiniam merui Vytautui Laurinaičiui (partija „Tvarka ir teisingumas") ar jo oponentui iš Lietuvos laisvės sąjungos Arvydui Jakui. Surinkę atitinkamai 28,71 proc. ir 16,57 proc. rinkėjų balsų, jiedu birželio 21-ąją pranoko kitus šešis kandidatus į merus.

Liepos 5-ąją, rinkimų dieną, balsuoti negalėsiantys, ilgajam savaitgaliui besirengiantys Šilutės rajono rinkėjai savo pilietinę pareigą atlikti galėjo iš anksto, trečiadienį arba ketvirtadienį, savivaldybės pastate.

Vakar savivaldybėje iš anksto balsavo 445 Šilutės rajono rinkėjai, o per dvi dienas – 801.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Šilutės rajono rinkėjų sąrašuose yra 38 806 asmenys.

Vakar buvo antroji balsavimo specialiuose paštuose diena. Balsuojama specialiai rinkimams sudarytuose paštuose: bausmės vykdymo vietose, areštinėse, ligoninėse, gydymo įstaigose (išskyrus poliklinikas), socialinės globos įstaigose. Balsavimas specialiuose paštuose vyks tris dienas, baigsis šiandien. Per dvi dienas balsavo 88 Šilutės rajono rinkėjai, iš kurių 12 – nuteistieji, šiuo metu atliekantys bausmę šešiose iš 16-os šalyje veikiančių įkalinimo įstaigų.

Tad per dvi dienas iš anksto savivaldybėje ir specialiuose paštuose jau balsavo 879 rinkėjai (2,27 proc.).

Lyginant vakarykštį rinkėjų aktyvumą su užfiksuotu išankstiniu balsavimu vasario 25–26 dienomis, (2015 m. kovo 1 d. rinkimai), jis buvo didesnis – 1040 (2,68 proc.). Tačiau vakar šilutiškiai buvo aktyvesni nei kovo 11–12 dienomis (pakartotinis balsavimas) – 745 (1,91 proc.). Birželio 17–18 dienomis (birželio 21 d. pakartotinių rinkimų išankstinis balsavimas) prie balsadėžių sulaukta 897 (2,32 proc.). šilutiškių.

Šiandien prasidėjo balsavimas namuose. Pagal Savivaldybių tarybų ir Seimo rinkimų įstatymus, šitokia teisė yra suteikta tiktai neįgaliesiems, dėl ligos laikinai nedarbingiems ar 70 metų sukakusiems bei vyresniems rinkėjams. Namuose bus galima balsuoti taip pat ir šeštadienį.

Pakartotinai savo rajono savivaldybės tarybą šilutiškiai (dalyvavo 39,25 proc. rinkėjų) išrinko birželio 21 d.

Pakartotinių rinkimų Šilutės rajone prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 21 d. panaikino rinkimų šioje savivaldybėje rezultatus.