Patvirtinta nepilnos sudėties Vyriausioji rinkimų komisija

2017-06-22

Šiandien, birželio 22 d., Seimas patvirtino naujos sudėties Vyriausiąją rinkimų komisiją (toliau –VRK). VRK buvo patvirtinta be dviejų narių.

Patvirtinta nepilnos sudėties Vyriausioji rinkimų komisija

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis VRK pirmininke pasiūlė skirti VRK pirmininko pavaduotoją Laurą Matjošaitytę. VRK nariais Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiūlė skirti – Vincentą Vobolevičių ir Aistę Žilinskienę; teisingumo ministrė Milda Vainiutė – Darijų Beinoravičių ir Svetlaną Misevičienę; Lietuvos teisininkų draugija – Svajonę Šaltauskienę ir Joną Udrį.

Kandidatus į VRK narius siūlė ir politinės partijos, gavusios Seimo narių mandatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pasiūlė Jonę Valčiukienę; Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija – Vilių Semešką; Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – Valdemarą Urbaną; Lietuvos socialdemokratų partija – Jūratę Lebedevienę; Liberalų sąjūdis – Maksimą Reznikovą; partija „Tvarka ir teisingumas" – Donatą Laurinavičių.

Dėl VRK pirmininko kandidatūros ir, Prezidentės, teisingumo ministrės bei Lietuvos teisininkų draugijos pasiūlytų kandidatūrų vyko slaptas balsavimas. Slapto balsavimo dėl Lauros Matjošaitytės kandidatūros į VRK pirmininkes metu Seimo nariai balsavo taip: už balsavo 74, prieš – 12, susilaikė – 2. Visos kandidatūros (išskyrus vieną) į VRK narius buvo patvirtintos: slaptas balsavimas buvo nepalankus Lietuvos teisininkų draugijos pasiūlytam Jonui Udriui. Už jo kandidatūrą balsavo 35 Seimo nariai, prieš 46 ir 3 parlamentarai susilaikė.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovo Viliaus Semeškos kandidatūra nebuvo teikta balsavimui ir Seimo buvo atmesta, kadangi jis neatitinka VRK įstatymo 7 str. 3 d. 5 p. reikalavimų dėl darbo rinkimų komisijoje patirties. Prisimintina, kad teisės aktai numato, jog, jeigu politinių partijų pasiūlyti kandidatai atitinka įstatymo reikalavimus, Seimas negali pasiūlytų kandidatūrų atmesti.

Šiandien, 17 val., naujos sudėties VRK nariai davė priesaiką Seime ir pradėjo eiti pareigas. Buvusios komisijos vadovo bei jos narių įgaliojimai nutrūko, kai prisiekė naujos sudėties VRK.

VRK narių priesaikų nuotraukų albumą galite peržiūrėti paspaudę ant žemiau esančios nuotraukos.

2017 06 22