Pastebėjai politinę reklamą? Pranešk VRK!

2020-05-07

„Kviečiu visus pilietiškus visuomenės narius dalyvauti rinkimų stebėjimo misijoje. Tikiu, kad Reklamos gaudyklė prisidės prie skaidrumo ateinančiuose Seimo rinkimuose didinimo, demokratijos užtikrinimo, galimo pažeidimo užkardymo" – kalbėjo VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Pastebėjai politinę reklamą? Pranešk VRK!

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) vykdo politinės reklamos stebėseną, renka informaciją apie paskleistą politinę reklamą, leidžiančią įvertinti paskleistos politinės reklamos kiekį ir padedančią nustatyti nedeklaruotas išlaidas politinei reklamai.

VRK, siekdama paskatinti pilietiškų žmonių dalyvavimą užtikrinant skaidrius ir sąžiningus rinkimus, kaip ir ankstesniais metais, prieš rinkimus, kviečia visuomenės atstovus pranešti apie pastebėtą politinę reklamą internetinėje erdvėje: naujienų portaluose, socialiniuose tinkluose  (mokamą), įstaigų, įmonių ar organizacijų interneto svetainėse. VRK prašo piliečių atkreipti dėmesį į reklaminius stendus, tentus, plakatus, skydus, reklamą ant transporto priemonių ir viešajame transporte, skelbimus informacinėse lentose ar kitomis formomis skleidžiamą politinę reklamą, platinamus lankstinukus ir leidinius.

Pranešti apie pastebėtą politinę reklamą galima užpildžius šią formą.

Užfiksuota politinė reklama bus skelbiama VRK politinės reklamos žemėlapyje.

Primintina, kad VRK yra parengusi glaustą medžiagą apie išorinę politine reklamą, su kuria galite susipažinti ČIA.

VRK kviečia visus Lietuvos gyventojus elgtis pilietiškai ir apie pastebėtus rinkimų pažeidimus pranešti rinkimų organizatoriui el. p. rinkim@vrk.lt.