Balandžio 23 d. rinkimai: namuose jau balsavo beveik 4 tūkst. rinkėjų

2017-04-22

Šiandien (balandžio 22 d.) antroji balsavimo namuose diena Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybėse, kuriose šių savivaldybių gyventojai renka merus bei vienmandatėje Anykščių-Panevėžio apygardoje, kurioje piliečiai renka Seimo narį. Per dvi dienas (balandžio 21–22 d.) namuose balsavo 3 907 rinkėjai.

Balandžio 23 d. rinkimai: namuose jau balsavo beveik 4 tūkst. rinkėjų

Pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, balsuoti namuose turi teisę neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sulaukę 70 ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę. Balsuoja rinkėjai, įrašyti į namuose balsuojančių rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašą.

Jonavos rajone iki 19,30 val. namuose balsavo 719 rinkėjai, Šakių rajone – 1482, Anykščių-Panevežio apygardoje  – 1706 rinkėjai. Iš viso balsavo namuose 3 907 rinkėjai.

Balandžio 19 ir 20 dienomis vyko balsavimas iš anksto. Balsuoti buvo galima Anykščių, Jonavos, Panevėžio ir Šakių rajonų savivaldybėse (savivaldybių pastatuose) ir Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos, Vilniaus apskričių centriniuose paštuose. Vykstant išankstiniam balsavimui savivaldybių tarybų – merų ir Seimo nario rinkimuose, savivaldybėse balsavo 1676, o apskričių centriniuose paštuose  – 85 rinkėjai.

Balandžio 19–21 dienomis rinkėjai galėjo balsuoti ir specialiuose paštuose: Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybės bei Anykščių–Panevėžio apygardos teritorijoje esančiose ligoninėse, senelių namuose, globos ir rūpybos įstaigose, areštinėse, kariniuose vienetuose. Šiose įstaigose iš viso balsavo 636 rinkėjai: Jonavos rajone – 172, Šakių rajone – 201, Anykščių-Panevėžio apygardoje – 263 rinkėjai.

Nuo balsavimo iš anksto pradžios (balandžio 19 d.) iki šiandienos (balandžio 22 d.) 21 val., iš viso balsavo virš 6  tūkst. (6,55 proc.) balsavimo teisę turinčių rinkėjų.

Primename, kad merų rinkimai Jonavos, Šakių rajonų savivaldybėse bei Seimo nario rinkimai vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje vyks balandžio 23-ąją. Balsuojama rinkimų apylinkėse nuo 7 iki 20 val.

Šiuose rinkimuose turi teisę balsuoti apie 95 tūkst. rinkėjų, t. y. vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje šia teise galės pasinaudoti apie 32 tūkst. į rinkėjų sąrašus. įtrauktų rinkėjų, Jonavos rajono savivaldybėje – virš 36 tūkst., o Šakių rajono – virš 26 tūkst. rinkėjų.