Pasirinkę nesuderinamas pareigas, septyni savivaldybių politikai atsistatydino iš tarybos nario pareigų

2015-04-17

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį patenkino septynių savivaldybių tarybų narių prašymus atsistatydinti ir pripažino jų įgaliojimus nutrūkusius prieš terminą.

Pasirinkę nesuderinamas pareigas,  septyni savivaldybių politikai atsistatydino iš tarybos nario pareigų

Naujosios šalies savivaldybių tarybos renkasi į savo pirmuosius posėdžius, duoda priesaiką ir perima valdžios vairą iš kadenciją baigusių tarybų. Tačiau skiriant tarybų narius į pareigas, nesuderinamas su tarybos nario pareigomis, pastarųjų tenka atsisakyti.

Balandžio 17 dieną surengtame VRK posėdyje buvo patenkinti septynių savivaldybių tarybų narių prašymai atsistatydinti, nes po pirmojo posėdžio, kuriame duodama priesaika, jie buvo paskirti į pareigas, nesuderinamas su tarybos nario pareigomis. Tų savivaldybių tarybose atsiradus laisvoms vietoms, tarybų nariais pripažinti kandidatų sąrašų, pagal kuriuos buvo išrinkti nebesantys tarybų nariai, pirmieji mandato negavę kandidatai.

Nuo šiandien nutrūko šių savivaldybių tarybų narių įgaliojimai: Biržų rajone – Danutės Martinkėnienė (Respublikonų partija), Joniškio rajone – Aivaro Rudnicko (Liberalų sąjūdis), Klaipėdos rajone – Sigito Karbausko (partija „Tvarka ir teisingumas"), Mažeikių rajone – Sauliaus Šiurio (partija „Tvarka ir teisingumas"), Raseinių rajone – Algimanto Mielinio (partija „Tvarka ir teisingumas"), Šalčininkų rajone – Josifo Rybako (Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija) ir Ukmergės rajone – Stasio Jackūno (Socialdemokratų partija).

Pareigų atsisakiusiuosius tarybose atitinkamai pakeis Aurelija Sindriūnė, Kęstutis Tautvaišas, Biruta Alšauskienė, Arvydas Šemeta, Gytis Šulinskas, Lucija Dudoit ir Andrius Lyška.

VRK taip pat patenkino Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narės Danutės Stanevičienės (Socialdemokratų partija) prašymą panaikinti jos mandatą. Mandatas pripažintas Rimantui Sankauskui. Naujai išrinkta taryba į savo pirmąjį posėdį rinkosi šiandien.

Mirus į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybą išrinktam Aidui Čėsnai (Socialdemokratų partija), mandatas pripažintas Vytautui Silvanavičiui. Pirmasis naujosios tarybos posėdis, kuriame išrinkti jos nariai prisiekia, šioje savivaldybėje vyko vakar. Priesaikas priėmė Kaišiadorių rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Laimutė Grabliauskienė. Kitą savaitę savivaldybių rinkimų komisijų įgaliojimai bus panaikinti, dėl to V. Silvanavičiaus priesaiką balandžio 23 d. rengiamame tarybos posėdyje priims VRK narė Ligita Klapavščiuk.

Savivaldybės tarybos nario pareigos yra nesuderinamos su Respublikos Prezidento, Seimo nario, Europos Parlamento nario, Vyriausybės nario pareigomis, su kai kuriomis Vyriausybės įstaigos ar įstaigos prie ministerijos pareigomis. Be to, jos nesuderinamos su tos kadencijos savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigomis, savivaldybės kontrolieriaus ar kontrolieriaus tarnybos valstybės tarnautojo pareigomis, su administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo, kitomis pareigomis, kurių sąrašas numatytas Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme. Daugiau apie nesuderinamas pareigas galite sužinoti ČIA.