2016 m. Seimo rinkimuose tarp apylinkių pasiklydusi rinkėja sutrukdė bendrapavardei pasinaudoti rinkimų teise

2017-02-03

2016 m. Seimo rinkimai baigėsi, tačiau porinkiminiai įspūdžiai dar neišblėso. Aleksoto-Vilijampolės rinkimų apygardos komisijos pirmininkas Juozas Bukelis papasakojo plačiai Kaune nuskambėjusį incidentą, dėl galbūt suklastoto rinkėjos parašo. Rinkimų dieną buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 172 straipsnį „Trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumų teise".

2016 m. Seimo rinkimuose tarp apylinkių pasiklydusi rinkėja sutrukdė bendrapavardei pasinaudoti rinkimų teise

Rinkėja 2016 m. spalio 9 d., popiet, atvykusi balsuoti į Aleksoto-Vilijampolės rinkimų apygardos Nr. 19, Veršvų rinkimų apylinkę Nr. 21, esančią Kaune, savo pilietinės pareigos atlikti negalėjo, nes rinkėjų sąraše buvo pažymėta kaip balsavusi Seimo rinkimuose. Paaiškėjo, jog kažkas už ją atidavė balsą. Moteris bandė įrodyti, kad turi visus rinkėjo dokumentus, jog dar nebalsavo. Ji teigė, kad rinkėjų sąraše esantis parašas turi panašumų, tik ji rašanti smulkesniu raštu, o čia parašyta „stambiau". Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikalstamų veikų registravimo skyriuje.

Suklastoto parašo mįslė buvo išaiškinta Seimo rinkimų pakartotinio balsavimo metu, 2016 m. spalio 23 d. Balsuoti atvyko dvi rinkėjos turinčios vienodus vardus ir vienodas pavardės. Tik viena rinkėja pasiklydo ir vietoje savo rinkimų apylinkės atvyko balsuoti į kaimyninę. Abi apylinkės buvo įsikūrusios tos pačios mokyklos pastate. Rinkėjos buvo pristatytos į policiją apklausai. Dėl rinkimų komisijos neatidumo ir vienos rinkėjos išsiblaškymo, bendravardės ir bendrapavardės rinkėjos turėjo gaišti laiką apylinkės rinkimų komisijoje ir policijoje. Pareigūnai nustatė, kad nusikalstama veika, pagal LR BK 172 str. 1 d., padaryta nebuvo, todėl ikiteisminis tyrimas Kauno apylinkės prokuratūros prokurorės nutarimu buvo nutrauktas nesant nusikalstamai veikai. 

 

Vyriausiosios rinkimų komisijos informacija.