Papildomai įsteigta balsavimo vieta Vilniuje jau laukia rinkėjų

2020-10-07

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), gavusi informacijos iš Vilniaus miesto savivaldybės, kad dėl techninių kliūčių savivaldybė nespėja atidaryti papildomos balsavimo vietos, informuoja rinkėjus, kad sostinės Savanorių pr. 124 esančioje balsavimo vietoje rinkėjai laukiami nuo 10 valandos.

Papildomai įsteigta balsavimo vieta Vilniuje jau laukia rinkėjų

Sostinėje esančioje automobilių aikštelėje (Savanorių pr. 124) įrengtoje išankstinio balsavimo vietoje bus galima balsuoti spalio 7 ir 8 dienomis. Spalio 7 dieną rinkėjų laukiama nuo 10 val. iki 20 val., o spalio 8 d. nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Sprendimą įsteigti papildomą balsavimo vietą VRK priėmė spalio 6 d., tai padaryta stebint didelius balsuoti ateinančių rinkėjų srautus. Balsavimo vietą įrengti buvusiame mobiliame koronaviruso patikros punkte pasiūlė Vilniaus miesto savivaldybė. Ši vieta nebus skirta rinkėjams, esantiems saviizoliacijoje. Čia atvykti ir atlikti pilietinę pareigą galės įprastai balsuoti iš anksto pageidaujantys piliečiai, kurie tai galės padaryti neišlipdami iš savo transporto priemonės. 

Atvykus balsuoti, rinkimų komisijos narys nustatytų rinkėjo tapatybę, išduotų jam balsavimo dokumentus, o rinkėjas, būdamas savo transporto priemonėje, užpildytų balsavimo biuletenius, įdėtų juos į voką, užklijuotų ir grąžintų rinkimų komisijos nariui. Siekiant išsaugoti balsavimo paslaptį, VRK rinkėjams rekomenduoja atvažiuoti po vieną. 

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėti savo asmeninį rašiklį. Pamiršusiems atsinešti rašymo priemones, balsavimo vietoje bus suteikiamos daugkartinės, kurias rinkimų komisijų nariai reguliariai dezinfekuos.

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt