Pakartotinių rinkimų dieną VRK vyks trys spaudos konferencijos

2015-06-05

Birželio 7-ąją sekmadienį, pakartotinių Trakų bei Širvintų rajonų savivaldybių tarybų rinkimų ir naujų rinkimų į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje dieną, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) rengs tris spaudos konferencijas – 11 val., 15 val. ir 20 val.

Pakartotinių rinkimų dieną VRK vyks trys spaudos konferencijos

Spaudos konferencijos vyks VRK posėdžių salėje (201 kab., Gynėjų g. 8, Vilniuje).

20 val. konferencijoje, be VRK pirmininko Zenono Vaigausko, dalyvaus Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Saulius Gagas ir pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės" vadovas Simas Simanauskas.

VRK duomenimis, Trakų rajono rinkėjų sąrašuose yra 28 775 asmenys, Širvintų rajono – 14 768, Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje – 30 194 asmenys. Iki birželio 1 d. rinkėjų kortelės buvo įteiktos atitinkamai 89 proc., 92 proc. ir 92 proc. rinkėjų. Trakų rajonas suskirstytas į 44 rinkimų apylinkes, Širvintų – į 24, o Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje yra 45 apylinkės.

Per dvi išankstinio balsavimo ir dvi iš trijų balsavimo specialiuose paštuose dienas savo pilietinė pareigą atliko daugiau kaip 1 800 minėtų dviejų savivaldybių bei vienmandatės Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardos rinkėjų. Penktadienį prasidėjęs balsavimas namuose vyks ir rytoj.

Pakartotinių rinkimų Trakų ir Šilutės rajonuose prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 8 d. ir kovo 21 d. panaikino rinkimų šiose savivaldybėse rezultatus. Dėl šiurkščių minėto įstatymo pažeidimų Širvintų rajono savivaldybės mero rinkimų rezultatai buvo panaikinti kovo 22 d.

Nauji rinkimai į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje organizuojami, nes čia per 2012 m. rinkimus nugalėjęs Algis Kašėta šiemet kovo 15 d. buvo išrinktas Varėnos rajono meru ir atsisakė Seimo nario mandato.

Spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos adresas