Pakartotinis balsavimas Marijampolės savivaldybėje: per dvi išankstinio balsavimo dienas jau balsavo 1,86 procentai rinkėjų

2017-09-22

Vakar Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose baigėsi balsavimas iš anksto Marijampolės savivaldybėje. Šia teise pasinaudojo rinkėjai, kurie rinkimų dieną, rugsėjo 24 d., negalės atvykti balsuoti į savo rinkimų apylinkę.

Pakartotinis balsavimas Marijampolės savivaldybėje: per dvi išankstinio balsavimo dienas jau balsavo 1,86 procentai rinkėjų

Per dvi dienas Marijampolės savivaldybės pastate balsavo 745 rinkėjai, specialiuose paštuose – 164. Balsavimas specialiuose paštuose dar vyksta ir šiandien.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, rinkimuose dalyvavo
1,86 proc. į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų. Per pirmąjį balsavimo ratą Marijampolės savivaldybės rinkėjai per dvi išankstinio balsavimo dienas buvo aktyvesni 0,34 proc.

Aktyviausi per dvi išankstinio balsavimo dienas (rugsėjo 20 d. ir 21 d.) buvo Marijampolės savivaldybės Armino (12,54 proc.) rinkimų apylinkės rinkėjai.

Šiandien prasidėjo dvi dienas (rugsėjo 22 d. ir 23 d.) truksiantis balsavimas namuose. Balsuoti namuose turi teisę 23 proc. rinkėjų, tačiau tik 8,4 proc. išreiškė tokį norą. Primename, kad Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme numatyta, jog balsuoti namuose turi teisę neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę.

Pakartotinis balsavimas renkant Marijampolės savivaldybės tarybos narį – merą vyks š. m. rugsėjo 24 dieną. Rinkėjai rinkimų apylinkėse bus laukiami nuo 7 iki 20 val.

Kviečiame visus marijampoliečius pasinaudoti rinkimų teise, atvykti balsuoti ir išsirinkti merą.

Rinkėjų aktyvumo duomenis balsuojant iš anksto galite rasti ČIA

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942,
el. p.: komunikacija@vrk.lt