Ne visi kandidatai surinko reikiamą parašų skaičių

2020-08-28

Vienmandatėse apygardose save keliantys arba partijų iškelti kandidatai iki rugpjūčio 27 dienos turėjo surinkti po vieną tūkstantį juos remiančių tos rinkimų apygardos, kurioje kandidatuoja, rinkėjų parašų ir grąžinti parašų rinkimo lapus apygardos rinkimų komisijoms. Praėjus dienai nuo parašų rinkimo termino pabaigos jau aiškėja, kad ne visi politinės kampanijos dalyviais vienmandatėse apygardose užregistruoti asmenys varžysis dėl Seimo nario mandato.

Ne visi kandidatai surinko reikiamą parašų skaičių

Iš 30 save išsikėlusių kandidatų ir 7 kandidatų, kuriuos vienmandatėse apygardose iškėlė partijos, parašų rinkimo laikotarpiu atkrito penki asmenys, kurie atšaukė pareiškinius dokumentus dar parašų  rinkimo laikotarpiu. Du iš jų tai padarė dėl to, kad ketina dalyvauti rinkimuose kartu su politinėmis partijomis.

VRK duomenimis, jau yra žinoma, kad vienam kandidatui jį palaikančių rinkėjų parašų surinkti nepavyko, o šeši kandidatai jau gali džiaugtis turėdami patvirtintus 1000 juos palaikančių rinkėjų parašų.  

Ar likusių kandidatų surinkti parašai yra tinkami, paaiškės ne vėliau kaip iki rugsėjo 6 d. truksiančio rinkėjų parašų tikrinimo.

Jo metu pasirašiusiųjų rinkėjų duomenys bus tikrinami pagal Gyventojų registro duomenis. Tikrinant parašus, apygardos rinkimų komisijos neįskaičiuoja parašų asmenų, neturinčių rinkimų teisės dėl amžiaus ar neveiksnumo.

Taip pat nebus užskaitomi asmenų, neįrašytų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašą, ar parašų rinkimų lapuose nenurodžiusių visų įstatymuose nustatytų duomenų ar nurodžiusių neteisingus duomenis, parašai.  

Rinkėjai kandidatus taip pat galėjo remti ir elektroniniu būdu, pasirašydami už juos elektroninių paslaugų portale www.rinkejopuslapis.lt. Tačiau jei kandidatą palaikantys rinkėjai pasirašė šiame portale ir popieriniame lape, nebus užskaitomas nė vienas parašas. 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt