Naujuose Telšių mero rinkimuose vyksta balsavimas iš anksto

2015-11-19

Vakar, pirmąją balsavimo iš anksto Telšių rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų pakartotinio balsavimo dieną, sulaukta 128 telšiškių. Dar 127 rinkėjai balsavo specialiuose paštuose.

Naujuose Telšių mero rinkimuose vyksta balsavimas iš anksto

Balsuoti iš anksto savivaldybės pastate galima ir šiandien, lapkričio 19-ąją, nuo 8 iki 20 val.

Iš anksto balsuoti gali visi rinkėjai, kurie šį sekmadienį negalės atvykti į savo rinkimų apylinkę. Jiems būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rinkėjo kortelę (jos negavę galės atsispausdinti savivaldybėje).

Vakar prasidėjo ir balsavimas specialiuose paštuose – Telšių rajono savivaldybės teritorijoje esančiose gydymo, socialinės rūpybos įstaigose bei visose šalies laisvės atėmimo vietose.

Specialiuose paštuose lapkričio 18 d. balsavo 127 rinkėjai, iš jų 3 – Panevėžio pataisos namuose.

Balsavimas specialiuose paštuose vyks dar dvi dienas, ketvirtadienį ir penktadienį. Pašto darbuotojui, išduodančiam rinkimų dokumentus, reikia pateikti rinkėjo kortelę ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Balsuoti specialiuose paštuose gali tik rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atlieka arešto ar laisvės atėmimo bausmę ar yra areštinėse, tardymo izoliatoriuose. Kalėjimų departamento duomenimis, šiuo metu laisvės atėmimo vietų įstaigose yra 87 nuteistieji arba suimtieji, kurių paskutinė deklaruota gyvenamoji vieta yra Telšių savivaldybės teritorijoje. Sąlygas rinkti Telšių merą jiems sudarys įkalinimo įstaigų administracijos ir atitinkamos apskrities, kurios teritorijoje yra įstaiga, centrinio pašto darbuotojai.

Prieš dvi savaites pirmąją dieną iš anksto buvo balsavę labai panašus telšiškių skaičius – 261 (vakar – 255).

Rytoj prasidės dvi dienas truksiantis balsavimas namuose.

Naujų mero rinkimų pakartotinis balsavimas vyks lapkričio 22-ąją. Balsuojama bus rinkimų apylinkėse nuo 7 iki 20 val.

Telšiškiai pakartotinai balsuoja dėl dviejų stipriausių kandidatų – šios savivaldybės administracijos direktoriaus socialdemokrato (LSDP) Sauliaus Urbono ir laikinojo mero Darbo partijos atstovo Petro Kuizino. Per lapkričio 8 d. mero rinkimus surinkę atitinkamai 39,03 proc. ir 26,61 proc. balsų (nuo dalyvavusių rinkėjų), jiedu įveikė kitus penkis kandidatus.

Naujų Telšių rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų prireikė liepos 10 d. staiga mirus Vytautui Kleivai (LSDP).

Telšių rajono savivaldybėje yra 33 rinkimų apylinkės, galutiniame rinkėjų sąraše – apie 38,7 tūkst. asmenų.