Moldovoje aptartos Vidurio ir Rytų Europos partijų finansavimą kontroliuojančių institucijų bendradarbiavimo galimybės

2017-12-15

Vyriausiosios rinkimų komisijos Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė dalyvauja konferencijoje „Politinių partijų finansavimas Moldovoje". Konferencija vyksta š. m. gruodžio 14–15 dienomis Kišiniove (Moldovos Respublika).

Moldovoje aptartos Vidurio ir Rytų Europos partijų finansavimą kontroliuojančių institucijų bendradarbiavimo galimybės

Didžiausias dėmesys šioje konferencijoje skirtas diskusijoms apie politinių partijų finansavimo reikšmę, politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės reguliavimą, galiojantį teisinį reglamentavimą, esamą padėtį, laukiančius iššūkius bei patirtis Rytų partnerystėje. Aptartas politinių partijų finansavimo skaidrumo ir atskaitomybės klausimas valstybinio ir privataus finansavimo kontekste, skaidrumo ir atskaitingumo priemonės.

Vyriausiosios komisijos atstovė dalinosi patirtimi apie politinių partijų finansavimo reikšmę ir konkurenciją daugiapartinėje sistemoje, pristatė politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės reguliavimą, vystant daugiapartinę sistemą ir užtikrinant partijų galimybes konkuruoti, dalinosi šalies gerąją patirtimi, teisinio reguliavimo tobulinimo idėjomis.

Pratęsta prieš konferenciją su kolegomis iš skirtingų šalių vykusi diskusija dėl Vidurio ir Rytų Europos partijų finansavimą kontroliuojančių institucijų bendradarbiavimo galimybės. Diskutuota dėl asociacijos įkūrimo, kurios tikslas sutelkti skirtingų šalių turimą patirtį bei informaciją politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo srityje, vykdomus projektus, esamas problemas ir atsižvelgiant į atskiros šalies politinės korupcijos lygį, remiantis tyrimais bei gerąja patirtimi, rasti tinkamus sprendimus. 

Konferencijoje dalyvavo Latvijos, Lenkijos, Bulgarijos, Armėnijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos politinių partijų finansavimo ekspertai. Diskusijoje dalyvavo tarptautinių institucijų, tokių kaip Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupės (angl. GRECO), Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuro (angl. OSCE/ODIHR) ir Tarptautinio demokratijos ir rinkimų paramos instituto (angl. International IDEA), atstovai, kurie pritarė asociacijos įkūrimui.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942,
El. p.: komunikacija@vrk.lt