Marijampolės savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė įgijo įgaliojimus

2017-06-13

Šiandien, birželio 13 d., Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) sudaryta savivaldybės rinkimų komisija, kuri Marijampolės savivaldybėje š. m. rugsėjo 10 d. organizuos ir vykdys mero rinkimus. Rinkimų komisijos sudėtyje 9 asmenys. Komisijos pirmininke paskirta Janina Dereškevičienė.

Marijampolės savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė įgijo įgaliojimus

Pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, kandidatus į savivaldybių rinkimų komisijas siūlo tos savivaldybės administracijos direktorius, teisingumo ministras, Lietuvos teisininkų draugija, partijos ir jų koalicijos, kurios per paskutinius parlamento rinkimus gavo Seimo narių mandatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir šioje savivaldybėje buvo iškėlusios kandidatų per paskutinius savivaldybės tarybos rinkimus, taip pat partijos ir jų koalicijos, kurios per paskutinius savivaldybės tarybos rinkimus gavo ne mažiau kaip tris šios savivaldybės tarybos narių mandatus.

Visos politinės partijos, kurios pagal rinkimų įstatymą turėjo teisę siūlyti savo atstovus, ja pasinaudojo. Taip pat komisijos narius pasiūlė savivaldybės administracijos direktorius, Lietuvos teisininkų draugija ir teisingumo ministras.

Visi 5 kandidatai į komisijos pirmininkus (Vida Ambrazevičienė, Rita Bendaravičienė, Janina Dereškevičienė, Violeta Švetkauskienė, Aidas Žmuidinas) atvyko į VRK posėdį. Kandidatams buvo leista pasisakyti ir pristatyti savo darbo patirtį rinkimuose.

Komisijos pirmininko rinkimai vyko dviem etapais. Kiekvienas VRK narys savo balsą galėjo atiduoti tiktai vienam pasirinktam kandidatui. Du kandidatai, surinkę daugiausia komisijos narių balsų, pateko į antrą turą. Antro etapo metu, VRK nariai vėl balsavo už vieną iš kandidačių (Ritą Bendaravičienę ar Janiną Dereškevičienę), skirdami po vieną savo balsą. Daugiausia komisijos narių balsų surinko Janina Dereškevičienė, kuri ir buvo paskirta rinkimų komisijos pirmininke.

Skelbiame Marijampolės savivaldybės rinkimų komisijos sudėtį:

Vardas

Pavardė

Pasiūlė

Pareigos

JANINA

DEREŠKEVIČIENĖ

Lietuvos socialdemokratų partija

pirmininkė

RITA

BENDARAVIČIENĖ

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai

narė

VIDA

AMBRAZAVIČIENĖ

Darbo partija

narė

KRISTINA

DOBROVOLSKIENĖ

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

narė

ANDŽELA

GALECKIENĖ

Teisingumo ministras

narė

VIKTORIJA

KRIŠČIŪNIENĖ

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

narė

JOLANTA

PETRUŠAUSKIENĖ

Lietuvos teisininkų draugija

narė

VIOLETA

ŠVETKAUSKIENĖ

Administracijos direktorius

narė

AIDAS

ŽMUIDINAS

Partija Tvarka ir teisingumas

narys

 

VRK posėdžio metu Marijampolės savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Janina Dereškevičienė davė rašytinį pasižadėjimą ir pradėjo eiti pareigas. Rašytinį pasižadėjimą priėmė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Komisijos pirmininkei įteiktas pažymėjimas.

Nuo šiandien rinkimų komisijos pirmininkei draudžiama bet kokia politinė agitacija ar bandymai kitais būdais lemti rinkėjų nuomonę. Analogiški reikalavimai, kai pasirašys pasižadėjimus, bus taikomi ir šios komisijos nariams. Komisijų nariai į pirmąjį posėdį susirinkti ir rašytinus pasižadėjimus Marijampolėje duoti turėtų iki š. m. birželio 28 d.