Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose teisės aktų pažeidimų neužfiksuota

2017-09-10

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad 2017 m. rugsėjo 10 d. nauji Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimai vyksta sklandžiai. VRK iki šiol nepasiekė pranešimai apie bandymus vykdyti rinkėjų papirkimą, tačiau buvo gauta keletas pranešimų apie galimus rinkimų agitacijos pažeidimus.

Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose teisės aktų pažeidimų neužfiksuota

Taip pat ir Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, pranešimų apie rinkimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus nebuvo gauta.

Šiuos rinkimus stebi ne tik politinių partijų teikti stebėtojai, bet ir pilietinės iniciatyvos ,,Baltosios pirštinės" atstovai. VRK duomenimis, pilietinės iniciatyvos ,,Baltosios pirštinės" atstovai taip pat neužfiksavo jokių rinkimus reglamentuojančius teisės aktus pažeidimų.

Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose balsavimo teisę turi 48 789 rinkėjų. VRK 17 valandos duomenimis, nuo 7 valandos jau balsavimo teise pasinaudojo 7 175 rinkėjai (14,69 proc.). Aktyviausiai balsuoja Kauno (19,72 proc.), Liudvinavo (18,54 proc.) ir Degučių (18,49 proc.) rinkimų apylinkių rinkėjai.

Nors kol kas rinkėjai pasinaudoti savo rinkimų teise neskuba, tikimasi, kad rinkėjų aktyvumas padidės vakare, prieš pat uždarant apylinkių rinkimų apylinkes, kai į jas suskubs po bulviakasio ir grybavimo sugrįžę rinkėjai.

VRK primenama, kad šiandien balsuojama iki 20 valandos. Kviečiame visus marijampoliečius pasinaudoti rinkimų teise, atvykti balsuoti ir išsirinkti merą. 

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982,
el. p.: komunikacija@vrk.lt