Lietuvoje vieši Moldovos Respublikos centrinės rinkimų komisijos delegacija

2017-01-11

Vakar, sausio 10 d., su oficialiu vizitu į Vilnių atvyko Moldovos Respublikos centrinės rinkimų komisijos (CRK) delegacija, vadovaujama pirmininkės Alinos Rusu (Alina Russu).

Lietuvoje vieši Moldovos Respublikos centrinės rinkimų komisijos delegacija

Delegacijoje – CRK Finansų departamento vadovė Lilijana Voitikovschi (Liliana Voiticovschi) ir vyriausioji konsultantė Violeta Bejenari (Violeta Bejenari); Teisės departamento vadovė Olesia Jumiga (Olesea Jumiga); Informacinių technologijų departamento vadovas Aleksandras Balmosas (Alexandru Balmos) ir vyriausiasis konsultantas Andrėjus Konstantinas (Andrei Constantin), programuotojas Ion Iovus (Ion Iovu); Komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento vadovė Rodika Sirbu (Rodica Sirbu) bei Jungtinių Tautų Vystymo programos (UNDP) Moldovoje projektų vadovė Eva Bounegru (Eva Bounegru).

Vizito tikslas – perimti rinkimų organizavimo ir vykdymo bei informacinių technologijų panaudojimo rinkimuose patirtį bei susipažinti su 2016 m. Seimo rinkimų metu paaiškėjusiomis Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) informacinės sistemos saugumo spragomis ir aptarti priemones, kuriomis būtų galima užkirsti kelią analogiškiems incidentams Moldovoje. 

Šiandien, sausio 11 d., delegaciją priėmė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas. CRK delegacija Lietuvoje viešės iki š. m. sausio 13 d. Vizito metu su svečiais susitiks VRK nariai ir Sekretoriato darbuotojai.

Susitikimo metu Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė pristatys politinių partijų steigimo ir registravimo galimybes mūsų šalyje, politinių partijų lėšų iš valstybės biudžeto skirstymo principus, t. y. kaip jos naudojamos, apskaitomos ir kaip šis procesas kontroliuojamas. VRK pirmininko pavaduotoja Elena Masnevaitė ir VRK narys Rokas Stabingis delegaciją supažindins su sankcijomis ir atsakomybėmis už politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo tvarkos pažeidimus bei kalbės apie vykdomas korupcijos prevencijos priemones Lietuvoje.

Kompiuterinių technologijų skyriaus l. e. p. vedėjas Darius Gaižauskas pristatys pagrindines VRK informacinės sistemos funkcijas, jos veiklos principus, funkcinį sistemos modelį ir, kartu su VRK nare Živile Verbylaite, supažindins su informacinių technologijų panaudojimu 2016 m. spalio 9 d. Seimo rinkimuose.

Mokymų ir komunikacijos skyriaus l. e. p. vedėja Kristina Ivanauskaitė-Pettinari pasidalins patirtimi apie VRK vykdomus mokymus rinkimų organizatoriams, politinėms partijoms ir kandidatams bei jų atstovams, iždininkams, viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams, auditoriams, nevyriausybinėms organizacijoms ir t.t. Taip pat pristatys pradėtus naujai taikyti rinkėjų švietimo būdus.

Vizito metu moldavų delegacija aplankys 2016 m. kovą pradėjusį veikti Valstybės pažinimo centrą, o Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją – Genocido aukų muziejų.

Lietuva ir Moldova diplomatinius santykius užmezgė 1992 metais ir nuolat stiprina dvišalį bendradarbiavimą.

 

Vyriausiosios rinkimų komisijos informacija.