Lietuva perėmė pirmininkavimą ACEEEO

2017-11-21

Lapkričio mėnesį Vidurio ir Rytų Europos rinkimų organizatorių asociacijos (ACEEEO) direktorių valdybos posėdyje, ACEEEO generalinis sekretorius Zsolt Szolnoki pasiūlė Lietuvos Respublikos vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) paskirti ACEEEO pirmininkaujančia šalimi. Šis siūlymas direktorių valdyboje sulaukė vienbalsio palaikymo.

Lietuva perėmė pirmininkavimą ACEEEO

XXVI-osios tarptautinės metinės ACEEEO konferencijos pabaigoje, Bulgarijos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Evelina Robinson iškilmingai perdavė ACEEEO simbolį – balandžio statulėlę – Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkei Laurai Matjošaitytei, kuriai ateinančius metus buvo patikėta pirmininkauti asociacijai.

ACEEEO direktorių valdybos posėdyje generalinis sekretorius Zsolt Szolnoki, motyvuodamas tuo, kad paskutinė metinė ACEEEO konferencija Lietuvos Respublikoje vyko prieš 20 metų, pasiūlė balsuoti už tai, kad ateinančiais 2018 metais, 27-oji metinė konferencija vyktų Lietuvoje. Šį pasiūlymą palaikė visos asociacijos narės.

Primename, kad paskutinė ir vienintelė metinė ACEEEO konferencija Lietuvoje vyko 1998 m. lapkričio 25–27 dienomis Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seime. Tuomet, prieš 20 metų, konferencijoje buvo gvildenama viešumo ir teisingumo rinkimų procese problema. Bendradarbiaujant su Tarptautiniu rinkimų fondu (JAV) buvo surengta ir rinkimų technologijų bei įrangos paroda. Konferenciją atidarė ir sveikinimo kalbas sakė tuometiniai valstybės vadovai – Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus ir Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis – bei tuometinis VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Prieš du dešimtmečius vykusioje konferencijoje dalyvavo 62 rinkimų ekspertai iš daugiau kaip 60 šalių.

Keletą nuotraukų galima peržiūrėti paspaudus žemiau esančią nuotrauką

 

2017 11 10

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942,
El. p.: komunikacija@vrk.lt