Lietuvos kurčiųjų draugija ruošiasi 2019 metų rinkimams

2017-02-14

Vakar, vasario 13 d., Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidento Vytauto Pivoro, viceprezidento Kęstučio Vaišnoros ir Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos prezidentės Erikos Jočytės bei kitų kurčiuosius atstovaujančių organizacijų atstovų iniciatyva įvyko susitikimas su Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininku Zenonu Vaigausku, komisijos nariais ir sekretoriatu. Susitikimo metu buvo diskutuojama apie informacinės aplinkos pritaikymą klausos negalią turintiems žmonėms.

Lietuvos kurčiųjų draugija ruošiasi 2019 metų rinkimams

Lietuvos kurčiųjų draugijos atstovai padėkojo VRK už bendradarbiavimą ir suteiktą galimybę gauti informaciją apie 2016 m. Seimo rinkimus, ypatingai už visas Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos transliuotas Seimo rinkimų debatų laidas gestų kalba.
2016 m. Seimo rinkimų metu VRK bendradarbiaudama su Lietuvos kurčiųjų draugija įgyvendino eilę priemonių, skirtų informacinės aplinkos pritaikymui klausos negalią turintiems žmonėms, sudarydama galimybes įsitraukti į Lietuvos politinį gyvenimą.

Susitikimo metu buvo aptartos informacijos apie 2019 metų savivaldybių tarybų, Respublikos Prezidento, Europos Parlamento rinkimus pateikimo ir prieinamumo galimybės. Kurčiuosius atstovaujančių organizacijų atstovai siūlė rinkėjams skirtą informaciją, kandidatų diskusijų laidas – pateikti su titrais ir vertimu į gestų kalbą. Draugija VRK išsakė prašymą, rinkimų apylinkėse užtikrinti galimybes pasinaudoti nuotolinio vertimo į gestų kalbą paslaugomis (pavyzdžiui, Skype programos pagalba) ir vertėjo pagalba bendrauti su rinkimų komisijos darbuotojais, sprendžiant iškilusias problemas. Kaip minėjo kurčiųjų draugijos atstovai, nuotolinė gestų kalbos vertimo paslauga yra įdiegta ir sėkmingai veikia didžiųjų Lietuvos miestų ligoninėse ir poliklinikose.

VRK atstovai kvietė kurčiųjų asmenų atstovaujančias organizacijas aktyviau įsitraukti į rinkimų stebėjimą ir palaikyti glaudesnį ryšį tiek su rinkimų komisijomis, tiek su savivaldybėmis. VRK informavo, kad yra pasiruošusi bendradarbiauti su neįgaliuosius atstovaujančiomis organizacijomis ir prisidėti kuriant tinkamą komunikacinę aplinką žmonės su negalia.

Susitikimo nuotraukų albumą galima peržiūrėti paspaudus ant žemiau esančios nuotraukos.

2017-02-13