Kupiškio rajono savivaldybėje pradėti platinti pranešimai apie rinkimus

2023-09-22

Kupiškio rajono savivaldybės rinkėjams pradėti platinti pranešimai apie artėjančius pirmalaikius Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimus. Dalis pranešimų jau yra pasiekę rinkėjų namus.

Kupiškio rajono savivaldybėje pradėti platinti pranešimai apie rinkimus

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad saugant rinkėjų asmens duomenis, pranešimai apie rinkimus nebėra vardiniai ir platinami įmetant juos į rinkėjų pašto dėžutes, todėl rinkėjų prašoma reguliariai jas patikrinti.

Keli rinkėjai, savo gyvenamąją vietą deklaravę vienu adresu, gaus tik vieną informacinį pranešimą.

Pranešime apie rinkimus rinkėjai ras rinkimų apylinkės pavadinimą, numerį ir balsavimo patalpos adresą, rinkimų datą, laiką ir kitą informaciją, susijusią su artėjančiais rinkimais.

Kaip anksčiau, taip ir šiuose rinkimuose, pranešimus rinkėjams pristatys ir kitą su rinkimais susijusią informaciją perduos apylinkių rinkimų komisijų nariai.

Rinkėjams, turintiems teisę balsuoti namuose (neįgaliesiems, neįgaliuosius namuose slaugantiems ar juos prižiūrintiems asmenims, dėl ligos laikinai nedarbingiems žmonėms, 70 metų ir vyresniems asmenims), pranešimai apie rinkimus, kaip ir anksčiau, bus įteikiami asmeniškai. Apylinkės rinkimų komisijos nariai, įteikdami tokiam rinkėjui pranešimą, pasidomės, ar rinkėjas ketina pasinaudoti balsavimo namuose teise bei suteiks informaciją, kaip tai padaryti.

Tokiu atveju, jei informacinio pranešimo apie rinkimus negavo, rinkėjas jį gali suformuoti ir atsispausdinti pats „Rinkėjo puslapyje".

Svarbu žinoti, kad jeigu dėl kokių nors priežasčių pranešimas apie rinkimus dar nepasiekė rinkėjo pašto dėžutės, balsuoti jis vis tiek turi teisę. Rinkimų dienomis balsuoti į apylinkes atvykusiems rinkėjams pranešimo apie rinkimus atsinešti nebūtina.

Vienintelis dokumentas, kurio prireiks, kad rinkėjas galėtų balsuoti, yra rinkėjo asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, kuriame yra nuotrauka ir asmens kodas – pasas, asmens tapatybės kortelė, vairuotojo pažymėjimas ir pan.

VRK primena, kad mero rinkimuose teisę balsuoti turintiems Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams reikia atsinešti laikiną leidimą gyventi Lietuvoje. Kitų valstybių piliečiai turėtų pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

Rinkimų apylinkių sąrašas>>

Taip pat sužinoti savo rinkimų apylinkės adresą rinkėjai gali elektroninių paslaugų portale „Rinkėjo puslapis –> Kur balsuoti?

Pirmalaikiai Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimai vyks spalio 8 dieną. 

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt