Kortelės jau įteiktos beveik 92 tūkst. rinkėjų ATNAUJINTA 2015 02 13

2015-02-12

Iki savivaldos rinkimų likus kiek daugiau kaip dviem savaitėm, apylinkės rinkėjų sąrašai pasipildė 119 rinkėjų, o apie 91,5 tūkst. jau gavo rinkėjų korteles.

Kortelės jau įteiktos beveik 92 tūkst. rinkėjų ATNAUJINTA 2015 02 13

723 rinkėjai jau kreipėsi į apylinkių rinkimų komisijas ir užpildė F5 formą – prašymą įrašyti į apylinkės rinkėjų sąrašą, kad galėtų balsuoti savo gyvenamosios vietos teritorijoje. 119 rinkėjų į sąrašus įsirašė iš vadinamųjų „apskaitytųjų" rinkėjų (kurių buvo žinoma tik paskutinė gyvenamoji vieta, kurios deklaravę nebuvo) sąrašo.

Laiku susitvarkyti būtinus formalumus, leisiančius be problemų dalyvauti savivaldos rinkimuose ir balsuoti, labiausiai rūpinosi Alytaus (317) ir Šalčininkų (158) rajonų rinkėjai. Kiti tai gali padaryti iki vasario 21 d. 16 val., kuomet bus baigti tikslinti ir pradėti spausdinti galutiniai rinkėjų sąrašai, kurie bus naudojami rinkimų dieną. Pavėlavę rinkėjai liks toje rinkimų apylinkėje, kurioje deklaravo savo gyvenamąją vietą.

Paskubėti turėtų savo gyvenamosios vietos nedeklaravę, taip pat į nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą prie savivaldybių įrašyti rinkėjai. Tai turėtų rūpėti ir rinkėjams, gyvenantiems ne toje savivaldybėje, kurioje deklaravo savo gyvenamąją vietą, arba deklaravo, kad išvyko į užsienį. Sužinoti, ar yra įrašyti į rinkėjų sąrašą, rinkėjai gali pasiskambinę telefonu 1855 arba VRK interneto svetainėje, kurioje pateikta išsami informacija – skaityti ČIA.

Kaip įprasta, rinkėjų kortelės pristatomos į namus. VRK vasario 13 d. 8 val. duomenimis, rinkėjų korteles jau gavo 91 576 rinkėjai. Dar 7 323 kortelių nepavyko įteikti (pagrindinė priežastis – rinkėjai negyvena savo deklaruotoje gyvenamojoje vietoje).

Septyniolikos apylinkių rinkimų komisijų nariai, išnešiodami rinkėjų korteles, jau suspėjo aplankyti visus savo rinkėjus. Tai atliko trijų Joniškio, dviejų Rokiškio ir po vieną Akmenės, Alytaus, Ignalinos, Jonavos, Pakruojo, Panevėžio, Radviliškio, Širvintų, Trakų, Utenos, Varėnos ir Vilkaviškio rajonų apylinkių rinkimų komisijos. Kortelių nepavyko įteikti tiktai 390-iai deklaruotoje gyvenamojoje vietoje negyvenančių rinkėjų – 6,6 proc. nuo visų 5 524 minėtų septyniolikos apylinkių rinkėjų.