Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai supažindinti su VRK informacine sistema

2017-07-13

Š. m. liepos 12 d. Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) naujiems komisijos nariams buvo pristatyta VRK informacinė sistema.

Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai supažindinti su VRK informacine sistema

Susitikimo metu paslaugos tiekėjai, UAB „iTree Lietuva" ir UAB „Baltnetos komunikacijos", pristatė VRK informacinės sistemos (VRK IS) architektūrą, jos posistemes, informacinių technologijų panaudojimo galimybes rinkimų metu. Kalbėta apie VRK IS saugumą ir infrastruktūrą, 2016 m. spalio 9 d. Seimo rinkimų metu vykusius incidentus ir išmoktas pamokas.

VRK IS sudėtinga sistema, sudaryta iš daugybės modulių ir posistemių. Siekdama palengvinti įvairias rinkimų procedūras, įskaitant rinkimų organizavimą ir kontrolę, rinkėjų ir kandidatų administravimą, balsų skaičiavimą, rinkimų rezultatų sumavimą ir publikavimą, finansavimo apskaitą ir kontrolę, VRK pasitelkė informacines technologijas, kurių pagalba užtikrina skaidrių rinkimų procedūras.

Su VRK IS architektūra, rinkimų sistema ir jos veikimo principais, VRK teikiamomis elektroninėmis paslaugomis per Rinkėjo puslapio portalą, komisijos nariai buvo supažindinti siekiant veiksmingo darbo organizavimo ir efektyvaus rezultato.

Artimiausiu metu komisijos nariams planuojami darbo su VRK IS mokymai.

Nuotraukų albumą galima peržiūrėti paspaudus ant žemiau esančios nuotraukos.

2017 07 12

Informaciją parengė: 
Jūratė Sokolova
Mokymų ir komunikacijos skyrius

el. p.: jurate.sokolova@vrk.lt