Išankstinis balsavimas, – keturių savivaldybių administracijos pastatuose ir dešimties apskričių centriniuose paštuose

2017-05-02

Trečiadienį (gegužės 3 d.), Jonavos, Šakių, Anykščių ir daliai Panevėžio rajono, kuri įeina į vienmandatę Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardą, rinkėjų prasidės išankstinis balsavimas.

Išankstinis balsavimas, – keturių savivaldybių administracijos pastatuose ir dešimties apskričių centriniuose paštuose

Balsuoti iš anksto, gegužės 3 (trečiadienis) ir 4 (ketvirtadienis) dienomis, rinkėjams galima dviem būdais:

1. Savivaldybių pastatuose Anykščių, Jonavos, Panevėžio ir Šakių rajonų savivaldybėse, nuo 8 iki 20 val.

2.  Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ar Vilniaus apskričių centriniuose paštuose jų darbo valandomis.

Balsuoti turi teisę visi Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybių ir vienmandatės Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardos rinkėjai, negalintys rinkimų dieną atvykti į rinkimų apylinkę.

Atkreipiame dėmesį, kad Vilniaus miesto savivaldybės pastate balsavimas iš anksto nevykdomas. Rinkėjai pageidaujantys balsuoti iš anksto ir balsavimo iš anksto laikotarpiu būsiantys Vilniuje, balsuoti gali Vilniaus centriniame pašte (Gedimino pr. 7, Vilnius), nuo 8.30 iki 19 val.

Rinkėjui balsuojančiam iš anksto, rekomenduojama atvykti su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu, geriausia, – asmens tapatybės kortele.

Trečiadienį, įstatymų numatyta tvarka, prasideda ir balsavimas specialiuose paštuose (gegužės 3-5 d.) bei namuose (gegužės 4 ir 6 d.). Specialiuose paštuose balsuoja rinkėjai, esantys ligoninėse, senelių namuose, globos ir rūpybos įstaigose, areštinėse, kariniuose vienetuose. Balsuoti namuose turi teisę neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę.

Savivaldybių tarybų narių – merų rinkimų Jonavos, Šakių rajonų savivaldybėse bei Seimo nario rinkimų Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje pakartotinis balsavimas vyks gegužės 7-ąją. Balsuojama rinkimų apylinkėse nuo 7 iki 20 val.