Išankstinis balsavimas: per dvi dienas – daugiau kaip du tūkstančiai rinkėjų

2015-06-19

Ketvirtadienį, antrąją balsavimo iš anksto dieną, pakartotiniuose Trakų (pakartotinis balsavimas renkant merą) ir Šilutės rajonų savivaldybių tarybų rinkimuose bei naujo Seimo nario rinkimuose (pakartotinis balsavimas) vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje balsavo 1 007 rinkėjai.

Šie rinkimai vyks už dviejų dienų, birželio 21-ąją. Tačiau rinkėjai tai galėjo padaryti ir iš anksto, trečiadienį arba ketvirtadienį, savivaldybėje arba bet kurios apskrities centriniame pašte. Be to, šilutiškiai ir trakiškiai balsuoti turėjo galimybę ir vieni kitų savivaldybėje

Ketvirtadienį iš anksto balsavo 481 Šilutės rajono, 187 Trakų rajono bei 339 Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardos rinkėjai. Iš dešimties Lietuvos apskričių centrinių paštų rinkėjų vakar sulaukė sostinėje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje ir Telšiuose esančios pašto įstaigos, kuriose iš viso balsavo 36 asmenys.

Birželio 17–18 dienomis iš anksto balsavo 811 Šilutės rajono, 349 Trakų rajono bei 600 Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardos rinkėjų. Iš 1 760 rinkėjų tiktai 60 pasirinko penkių iš dešimties apskričių centrinius paštus, didžiajai daugumai patogiau balsuoti buvo savivaldybėse.

2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimuose iš anksto per dvi dienas (vasario 25–26 d.) balsavo 896 Šilutės ir 1232 Trakų rajono rinkėjai. Per 2012 m. Seimo rinkimus Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje šis rodiklis buvo labai panašus į dabartinį – 595 rinkėjai.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Šilutės rajono rinkėjų sąrašuose yra 38 593 asmenys, Trakų – 28 913, Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje – 30 214 asmenų.

Vakar buvo antroji balsavimo specialiuose paštuose diena. Balsuojama specialiai rinkimams sudarytuose paštuose: bausmės vykdymo vietose, areštinėse, ligoninėse, gydymo įstaigose (išskyrus poliklinikas), socialinės globos įstaigose. Balsavimas specialiuose paštuose vyks tris dienas, baigsis šiandien. Per dvi dienas balsavo po 86 Šilutės ir Trakų rajonų bei 122 Varėnos–Eišiškių apygardos rinkėjų. Iš 294 specialiuose paštuose balsavusių rinkėjų 24 – nuteistieji, šiuo metu atliekantys bausmę pusėje iš 16-os šalyje veikiančių įkalinimo įstaigų.

Tad per dvi dienas iš anksto (savivaldybėse ir apskričių centriniuose paštuose) bei specialiuose paštuose jau balsavo 2 054 rinkėjai.

Penktadienį prasidėjo balsavimas namuose. Pagal Savivaldybių tarybų ir Seimo rinkimų įstatymus, šitokia teisė yra suteikta tiktai neįgaliesiems, dėl ligos laikinai nedarbingiems ar 70 metų sukakusiems bei vyresniems rinkėjams. Namuose bus galima balsuoti taip pat ir šeštadienį.

Pakartotinių rinkimų Šilutės ir Trakų rajonuose prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 8 ir 21 dienomis panaikino rinkimų šiose savivaldybėse rezultatus.

Naujas Seimo narys vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje renkamas dėl to, kad čia per 2012 metų Seimo rinkimus parlamentaru tapęs Algis Kašėta, kovo 15 d. išrinktas Varėnos rajono meru, atsisakė Seimo nario mandato.

Pakartotiniuose rinkimuose dėl 25-ių Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių, įskaitant merą, mandatų kovos septynios politinės partijos ir visuomeninis rinkimų komitetas, iš viso iškėlę 366 kandidatus.

Trakų rajone, kuriame savivaldybės taryba buvo išrinkta per pakartotinius rinkimus birželio 7 d., šį sekmadienį bus pakartotinai balsuojama už merą – daugiausia balsų surinkusius liberalę (LRLS) Editą Rudelienę arba socialdemokratą Vytautą Zaliecką.

Vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje (ją sudaro Varėnos rajonas ir dalis Šalčininkų rajono) varžysis daugiausia rinkėjų palankumo pelnę Lenkų rinkimų akcijos atstovas Andžej Andruškevič ir socialdemokratas Vidas Mikalauskas.