Po Velykų, balandžio 19 d., prasideda balsavimas iš anksto

2017-04-14

Trečiadienį (balandžio 19 d.), Jonavos, Šakių, Anykščių ir daliai Panevėžio rajono rinkėjų prasidės išankstinis balsavimas. Balsuoti iš anksto savivaldybės pastate bus galima balandžio 19 (trečiadienį) ir 20 (ketvirtadienį) dienomis, nuo 8 iki 20 val.

Balsuoti galima Anykščių, Jonavos, Panevėžio ir Šakių rajonų savivaldybėse (savivaldybių pastatuose) nuo 8 iki 20 val. ir Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos, Vilniaus apskričių centriniuose paštuose jų darbo valandomis.

Balsuoti turi teisę visi Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybių ir Anykščių-Panevėžio apygardos rinkėjai, negalintys rinkimų dieną atvykti į rinkimų apylinkę.

Rinkėjui balsuojančiam iš anksto, rekomenduojama atvykti su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu, geriausia, – asmens tapatybės kortele. Visus dokumentus, reikalingus balsuojant savivaldybės administracijos pastate gausite iš rinkimų komisijos. Taigi, balsavimo lakštas bus atspausdintas atvykus į išankstinio balsavimo vietą.

Trečiadienį prasidės ir balsavimas specialiuose paštuose – Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybės bei Anykščių–Panevėžio apygardos teritorijoje esančiose ligoninėse, senelių namuose, globos ir rūpybos įstaigose, areštinėse, kariniuose vienetuose ir negalintys jų palikti dėl sveikatos ar kitų priežasčių.

Balsavimas specialiuose paštuose vyks balandžio 19–21 d. nustatytomis darbo valandomis. Pašto darbuotojui, išduodančiam rinkimų dokumentus, reikia pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Balandžio 21–22 d. nuo 8 iki 20 val. vyks balsavimas namuose. Balsuoti namuose turi teisę neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę. Norint balsuoti namuose, būtina raštu užsiregistruoti apylinkės rinkimų komisijoje ne vėliau kaip iki balandžio 19 d. (trečiadienio).

Savivaldybių tarybų narių – merų rinkimai Jonavos, Šakių rajonų savivaldybėse bei Seimo nario rinkimai vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje vyks balandžio 23-ąją. Balsuojama rinkimų apylinkėse nuo 7 iki 20 val.

Š. m. balandžio 14 d. VRK duomenimis, iš 2,5 mln. balsavimo teisę turinčių Lietuvos rinkėjų, šiuose rinkimuose balsuos apie 95 tūkst. rinkėjų, t. y. vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje šia teise galės pasinaudoti apie 32 tūkst. į sąrašus įtrauktų rinkėjų. Jonavos rajono savivaldybėje virš 36 tūkst., o Šakių rajono – virš 26 tūkst. rinkėjų.

Galutiniai rinkėjų sąrašai 2017 m. balandžio 23 d. rinkimams bus patvirtinti š. m. balandžio 18 d.