Į Moldovą – stebėti savivaldos rinkimų

2015-06-12

Moldovos Respublikos centrinės rinkimų komisijos (CRK) kvietimu, stebėti savivaldos rinkimų išvyko Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narės Živilė Verbylaitė ir Svetlana Misevičienė.

Į Moldovą – stebėti savivaldos rinkimų

Savivaldos rinkimai Moldovoje vyks sekmadienį, birželio 14-ąją.

Ši nedidelė (apie 33,85 tūkst. kv. km, apie 3,6 mln. gyventojų, 2014 m.) Pietryčių Europos valstybė suskirstyta į penkias miestų savivaldybes (municipiul) – Kišiniovo, Tiraspolio, Belcio, Benderų ir Ribnicos, 37 rajonus (raionul) ir vieną integruotą autonominę teritoriją (unitate teritoriala autonoma).

Tarp kitų stebėtojų iš užsienio valstybių, atvykusių į 2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimus, buvo ir du Moldovos CRK atstovai.

Parlamento rinkimai Moldovoje vyko pernai lapkritį, netrukus po to, kai Europos Parlamentas pritarė Europos Sąjungos (ES) ir Moldovos asociacijos susitarimui. Tikimasi, kad šis susitarimas bus svarbus žingsnis Moldovos narystės ES link. Moldovos parlamentas šį susitarimą ratifikavo pernai liepą.

Nepriklausomybę Moldova paskelbė 1991 m. rugpjūčio 27 d., jau po to, kai nuo jos atskilo (1990 m.) Padniestrės regionas.

Diplomatiniai Lietuvos ir Moldovos santykiai buvo užmegzti 1992 m. liepą.