Galutiniai rinkimų rezultatai Varėnos rajone pripažinti, meru išrinktas Algis Kašėta atsisako Seimo nario pareigų

2015-03-21

Šeštadienį vykstančiame Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje dalyvavęs Varėnos rajono meru išrinktas Algis Kašėta perskaitė pareiškimą dėl atsistatydinimo nuo balandžio 9 dienos iš Seimo nario pareigų.

Skundus dėl savivaldos rinkimų Varėnos rajone nagrinėjęs VRK narys Rokas Stabingis konstatavo, kad užfiksuoti pažeidimai savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatams minėtame rajone įtakos neturėjo.

Galutinius rinkimų rezultatus Varėnos rajone visi šešiolika posėdyje dalyvavusių VRK narių pripažino vienbalsiai.

Liberalų sąjūdžio kandidatas į Varėnos rajono merus Seimo narys A. Kašėta per pakartotinį balsavimą kovo 15 d. surinkęs 60,32 proc. rinkėjų balsų, įveikė savo varžovą, dabartinį merą Vidą Mikalauską (Socialdemokratų partija).

Pagal įstatymą, į savivaldybės tarybą nariu arba meru išrinktas asmuo, einantis nesuderinamas pareigas, privalo jų atsisakyti ir apie tai pranešti VRK likus 10 dienų iki savivaldybės tarybos pirmojo posėdžio dienos. Jau paskelbta, kad naujoji Varėnos rajono taryba į pirmąjį posėdį susirinks balandžio 10 d. 11 val.

VRK pripažino Seimo nario A. Kašėtos įgaliojimus nutrūkusius nuo balandžio 9 dienos ir paskyrė naujus Seimo rinkimus vienmandatėje Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje paskelbti birželio 7 dieną.