Europos piliečių iniciatyva dėl žaliosios energijos didinimo namų ūkiuose pradeda rinkti parašus

2022-09-30

Europos Komisija (EK) informuoja, kad 2022 m. rugsėjo 7 d. įregistruota Europos piliečių iniciatyva, teigianti, kad reikėtų „vien per savivaldybes paskirstomo ES biudžeto lėšomis užtikrinti po 1kW fotovoltinį įrenginį ir 0,6 kW vėjo turbiną kiekvienam namui Europoje", pradeda rinkti Europos Sąjungos valstybių narių piliečių parašus.

Europos piliečių iniciatyva dėl žaliosios energijos didinimo namų ūkiuose pradeda rinkti parašus

Šios Europos piliečių iniciatyvos organizatorių tikslas – pasiekti, kad ES būtų sumažintas kiekvieno namų ūkio CO2 išmetimas bei užtikrinti, kad kiekviename name būtų įrengti fotovoltiniai įrenginiai ir vėjo turbinos.

Europos piliečių iniciatyvos koordinatorių pranešime teigiama, kad taip siekiama „didinti savivaldybių, energijos skirstytojų ir jos tiekėjų atskaitomybę, apriboti migraciją nuo vieno žaliosios energijos tiekėjo prie kito, <...> daugiau žaliosios energijos išteklių naudoti labiausiai izoliuotuose kaimuose, <...> keisti visuomenės įsivaizdavimą, kad žalioji energija yra brangi ir skatinti ją naudoti".  

ES valstybių narių piliečių pritarimo parašus iniciatyvos koordinatoriai pradeda rinkti 2022 m. rugsėjo 30 d.

Tam, kad dėl šios Europos piliečių iniciatyvos būtų pradėtas ES politikos formavimas, reikia, kad ES piliečiai, gyvenantys bent 7 skirtingose valstybėse narėse, ir sulaukę amžiaus, nuo kurio galima balsuoti Europos Sąjungos Parlamento rinkimuose, per vienerius metus surinktų ne mažiau kaip vieną milijoną Europos Sąjungos piliečių parašų, palaikančių šią iniciatyvą.

Kiekvienoje iš 7 valstybių narių iniciatyvą turi pasirašyti tam tikras minimalus reglamente nustatytas piliečių skaičius. Tokiu atveju, jei iniciatyvos organizatoriai nuspręstų rinkti piliečių parašus Lietuvoje, jie turėtų surinkti mažiausiai 7 755 – tai yra minimalus mūsų šaliai numatytas pritarimo pareiškimų skaičius.

Išsamesnė informacija apie šią Europos piliečių iniciatyvą.

Savo parašu paremti ir taip išreikšti palaikymą šiai ir kitoms Europos piliečių iniciatyvoms galima ČIA.

Lietuvoje už Europos Sąjungos piliečių iniciatyvų koordinavimą, pritarimo parašų tikrinimą, iniciatyvų veiklų viešinimą ir sertifikatų apie iniciatyvas parėmusių Lietuvos Respublikos piliečių išdavimą yra atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija.

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt