Europos piliečių iniciatyva „Užbaikime skerdimo amžių" pradėjo rinkti parašus

2022-06-09

Europos Komisija (EK) informuoja, kad 2022 m. balandžio 27 d. įregistruota Europos piliečių iniciatyva „Užbaikime skerdimo amžių" (angl. End The Slaughter Age), siekianti nutraukti gyvulininkystę maistui ir kitiems tikslams neskerdžiant gyvūnų, pradėjo rinkti Europos Sąjungos valstybių narių piliečių parašus.

Europos piliečių iniciatyva „Užbaikime skerdimo amžių

Šios Europos piliečių iniciatyvos organizatorių tikslas – pasiekti, kad Europos Sąjungoje mėsa būtų gaminama į atmosferą išmetant 99 proc. mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir naudojant 99 proc. mažiau išteklių tam, kad būtų pagamintas toks pat kiekis mėsos. 

EK taip pat raginama imtis etiškų alternatyvų gaminant mėsą ir imtis keisti iš gyvūnų skerdenų gaminamą mėsą į kultūrinę mėsą, pagamintą naudojant naują ląstelinį žemės ūkį ir fermentacijos techniką arba į augalinę mėsą, skonio savybėmis galinčią prilygti tradicinei mėsai. 

ES valstybių narių piliečių pritarimo parašus iniciatyvos koordinatoriai pradėjo rinkti 2022 m. birželio 5 d.

Tam, kad dėl šios Europos piliečių iniciatyvos būtų pradėtas ES politikos formavimas, reikia, kad ES piliečiai, gyvenantys bent 7 skirtingose valstybėse narėse, ir sulaukę amžiaus, nuo kurio galima balsuoti Europos Sąjungos Parlamento rinkimuose, per vienerius metus surinktų ne mažiau kaip vieną milijoną Europos Sąjungos piliečių parašų, palaikančių šią iniciatyvą. 

Kiekvienoje iš 7 valstybių narių iniciatyvą turi pasirašyti tam tikras minimalus reglamente nustatytas piliečių skaičius. Tokiu atveju, jei iniciatyvos organizatoriai nuspręstų rinkti piliečių parašus Lietuvoje, jie turėtų surinkti mažiausiai 7 755 – tai yra minimalus mūsų šaliai numatytas pritarimo pareiškimų skaičius. 

Išsamesnė informacija apie šią Europos piliečių iniciatyvą.   

Savo parašu paremti ir taip išreikšti palaikymą šiai ir kitoms Europos piliečių iniciatyvoms galima ČIA.

Lietuvoje už Europos Sąjungos piliečių iniciatyvų koordinavimą, pritarimo parašų tikrinimą, iniciatyvų veiklų viešinimą ir sertifikatų apie iniciatyvas parėmusių Lietuvos Respublikos piliečių išdavimą yra atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija.

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt